Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2020, 20:20

autor: Entelarmer

Mafia Remake - zobacz, jak wygląda nowa mapa Lost Heaven

Studio Hangar 13 ujawniło mapę świata z gry Mafia: Edycja Ostateczna. Przy okazji omówiono niektóre zmiany, jakie zaszły w Lost Heaven w stosunku do miasta z oryginalnego tytułu.

Mieliśmy już okazję zobaczyć, jak prezentuje się miasto Lost Heaven w Edycji Ostatecznej pierwszej odsłony serii Mafia. Teraz jednak twórcy postanowili pokazać metropolię w szerszej perspektywie. Na oficjalnej stronie gry zamieszczono mapę metropolii z remake’u. Grafikę zamieściliśmy poniżej wraz z planem oryginalnego Lost Heaven.

Mafia Remake - zobacz jak wygląda nowa mapa Lost Heaven - ilustracja #1
Mapa Lost Heaven z Mafii: Edycji Ostatecznej…
Mafia Remake - zobacz jak wygląda nowa mapa Lost Heaven - ilustracja #2
… oraz z Mafia: The City of Lost Heaven.

Twórcy nie zmienili ogólnego planu miasta, ale – co sami przyznali – nie obyło się bez pewnych modyfikacji. Tak choćby niewielką wyspę przeniesiono z okolic New Ark w pobliże Chinatown, a tor wyścigowy znajduje się bliżej miasta niż w Mafia: The City of Lost Heaven. W oczy rzucają się też nowe nazwy niektórych dzielnic. Wspomniane New Ark przemianowano na North Park, Oak Hill to teraz Beech Hill itd. Da się również zauważyć pomniejsze zmiany w położeniu pewnych lokacji, na przykład baru Salierich.

Mafia Remake - zobacz jak wygląda nowa mapa Lost Heaven - ilustracja #3
Lost Heaven nieco zmieniło się po 18 latach.

Sami twórcy wspomnieli o większej liczbie budynków, bardziej zróżnicowanej topografii (dzięki czemu „krajobraz miasta można podziwiać z dalszej odległości”), nowych ulicach i bocznych alejkach etc. Zmieniono też lokalizację niektórych celów misji. Co ciekawe, deweloperzy oparli się na mapach cieplnych tras graczy, pokazujących najczęściej uczęszczane drogi. Na podstawie tych danych zespół tak zmodyfikował położenie kluczowych miejsc, by zachęcić gracza do przejazdu przez różne dzielnice, zamiast – cytujemy – „poruszania się wciąż tymi samymi ulicami, jakby codziennie dojeżdżał do pracy”.

Mafia: Edycja Ostateczna trafi na PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One 25 września. Wtedy też przekonamy się, jak dokładnie wygląda nowe Lost Heaven.