Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2020, 09:27

Premiera Mafia Definitive Edition, zobacz porównanie graficzne z pierwowzorem

Na rynku zadebiutowała gra Mafia: Definitive Edition. W sieci pojawił się również materiał wideo porównujący grafikę remake’u z pierwowzorem z 2002 roku.

Premiera Mafia Definitive Edition, zobacz porównanie graficzne z pierwowzorem - ilustracja #1
Remake debiutuje osiemnaście lat po premierze Mafia: The City of Lost Heaven.

Doczekaliśmy się wreszcie premiery Mafia: Definitive Edition, czyli remake’u klasycznej gry akcji z 2002 roku. Produkcję można już kupić na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz na PC. Wydanie pecetowe dostępne jest w serwisach Steam oraz Epic Games Store. Na wszystkich platformach sprzętowych tytuł oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

W przeciwieństwie do Mafia II: Definitive Edition, które było jedynie remasterem, Mafia: Definitive Edition to pełny remake. Twórcy włożyli w nową wersję pierwszej części cyklu ogrom pracy. Dobrze pokazuje to przygotowany przez serwis IGN materiał wideo, który oferuje porównanie graficzne gry z pierwowzorem z 2002 roku.

Przypomnijmy, że na PC Mafia: Edycja Ostateczna wykorzystuje antypiracki system Denuvo. Przed podjęciem decyzji o zakupie wydania pecetowego warto zaznajomić się z jego wymaganiami sprzętowowymi.

Pierwsze recenzje sugerują, że gra spełnia pokładane w niej nadzieje. Wersja pecetowa może pochwalić się średnią ocen na poziomie 78% według serwisu Metacritic. W przypadku wydania na PS4 jest to 76%, a Xboksa One - 82%. Remake przypadł do gustu również naszemu redaktorowi, który wystawił mu notę 8.0/10.

Co ważne, nawet mniej pochlebne recenzje krytykują grę głównie za zbyt dużą wierność pierwowzorowi, co nie powinno przeszkadzać fanom. Gra spotkała się zresztą z ciepłym przyjęciem graczy. Obecnie na Steamie ma 440 recenzji i 87% z nich jest pozytywnych.

Na koniec warto wspomnieć o materiale promocyjnym z Januszem Chabiorem, który został przygotowany z okazji premiery przez polskiego dystrybutora, czyli firmę Cenega.

  1. Recenzja gry Mafia: Definitive Edition – Pan Remake przesyła pozdrowienia
  2. Mafia 1 Remake - poradnik, solucja
  3. Oficjalna strona serii Mafia