Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 stycznia 2022, 13:45

autor: Maycuzai

Łowi ryby 24/7 i zbliża się do 60. poziomu - bot w New World zadziwia i irytuje graczy

Plaga botów w New World trwa w najlepsze. Jeden z nich całymi dniami bezustannie łowi ryby i niewiele brakuje mu do wbicia maksymalnego poziomu. Gracze wciąż zastanawiają się, co z nim zrobić. Cała sytuacja zaowocowała pomysłami, które mogą naprawić grę.

W SKRÓCIE:
  • Bot w New World przynajmniej od 10 dni bez wytchnienia łowi ryby i niebawem wbije maksymalny poziom.
  • Użytkownicy Reddita podają pomysły, jak go powstrzymać. Niektórzy wolą jednak, żeby kontynuował swoje zadanie.
  • Jest to jeden z przykładów plagi botów, z którą od tygodni mierzy się New World.
  • Wiele spośród niejednokrotnie zgłaszanych botów wciąż nie zostało zbanowanych.
  • Wprowadzenie Mistrzów gry na serwerach, mogłoby pomóc załagodzić sytuację.

Pojęcia „MMORPG” oraz „grind” to niemal synonimy. Najnowsze dzieło studia Amazon Games – wydane we wrześniu ubiegłego roku New World – nie jest pod tym względem wyjątkiem. Pod koniec zeszłego listopada pisaliśmy o fali botów, zalewającej kolonie wyspy Aeternum. Zostały one zaprogramowane przez użytkowników, by podszywając się pod ich postacie wykonywać za nich różnorakie mozolne czynności (np. wydobywanie rudy), nagradzane cennymi punktami doświadczenia.

Nie powinien dziwić fakt, że dużej części społeczności takie zachowania nie przypadły do gustu. Gracze masowo raportują osoby wyręczające się botami. Niestety, twórcy nie śpieszą się z banowaniem takich kont. Wiele niejednokrotnie zgłaszanych botów wciąż kontynuuje wypełnianie swoich obowiązków w New World.

Jeden z takich botów spędza całe dnie na łowieniu ryb na północnoamerykańskim serwerze Olympus (najpewniej w okolicach Urwisk Monarchy). Użytkownik Reddita o pseudonimie Shibe_King uwiecznił na trzech slajdach jego drogę od 51. do 55. poziomu. Pozostali redditowicze zabawnie skomentowali sytuację, stwierdzając, że bot już niebawem będzie mógł wziąć udział w najazdach na posterunki, które odblokowują się na – w tym momencie maksymalnym – 60. poziomie.

Łowi ryby 24/h i zbliża się do 60. poziomu - bot w New World zadziwia i irytuje graczy - ilustracja #1
Bot na 51 poziomie. Trzeba przyznać, ma Eye of the Tiger. Źródło: Reddit.

Użytkownik doublenarr potwierdził historię Shibe_King – według niego bot ten nieustannie łowi ryby w tej samej lokacji od przynajmniej 10 dni. Na ten moment zgłoszenia graczy nie zaowocowały jego banem. Shibe_King zapowiedział, że spróbuje jutro naprowadzić na niego znajdujące się nieopodal (agresywne) dziki, by zakończyć dobrą passę bota.

Niech każda ryba, która napotka moje spojrzenie, pozna prawdziwe znaczenie strachu; jestem bowiem zwiastunem śmierci. Mój kij, zmora podwodnych stworzeń, jest wierny i niezachwiany, gdy rzucam nim w wodną otchłań. Człowiek, wzgardzony przez tę bezlitosną ziemię, znajduje ukojenie w morzu. Mój jedyny przyjaciel, robak na moim haczyku. Wije się, wije, walczy, by pokonać śmiertelny bezsens, który przenika ten jałowy świat. Jestem sam. Jestem pusty. A jednak łowię ryby – poetycki komentarz użytkownika chasedogman.

Łowi ryby 24/h i zbliża się do 60. poziomu - bot w New World zadziwia i irytuje graczy - ilustracja #2
Bot na 52 poziomie. Co jeśli to nie bot, a po prostu bardzo zaangażowany gracz? Źródło: Reddit.

Odwiedzający opisywany wątek szybko doszli do wniosku, że tę i podobne sytuacje z łatwością rozwiązałaby obecność Mistrza gry na serwerze. Osoby piastujące to stanowisko występują w innych dużych MMO pokroju World of Warcraft i zajmują się m.in. rozwiązywaniem sporów pomiędzy graczami bądź też monitorowaniem podejrzanych zachowań.

W efekcie takich anomalii grający w New World tracą zainteresowanie gromadzeniem zasobów, gdyż ich ceny cały czas spadają dzięki wytrwałej pracy botów. Gracze mają jednak to do siebie, że nigdy nie przestają zaskakiwać. Aktywny w opisywanym wątku użytkownik Reddita o nicku Donler opisał niecodzienną sytuację zaistniałą na serwerze, na którym gra.

Łowi ryby 24/h i zbliża się do 60. poziomu - bot w New World zadziwia i irytuje graczy - ilustracja #3
Bot na 55 poziomie. Grind nigdy się kończy. Źródło: Reddit.

Otóż, gdy obecny na nim bot zajmujący się ścinką drzew dotarł do 40. poziomu, społeczność serwera zorganizowała mu swoiste przyjęcie urodzinowe. Shibe_King przyznał, że chętnie wyprawiłby rybnemu botowi podobną uroczystość, gdyby w grze na stałe zaimplementowano fajerwerki. Chyba nic tak nie przywraca wiary w ludzkość, jak gracze doceniający boty.

Wyobraźcie sobie być ziomkiem, który odpowiada za tego bota. Podchodzi do monitora, żeby sprawdzić, czy bot wciąż pracuje, po czym widzi bandę ludzi tańczących wokoło, wyprawiających botowi przyjęcie urodzinowe – komentarz użytkownika Oni_Imports.