Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2021, 14:43

autor: Froozyy

LoL - nowa postać posiada masę bugów

Nowa postać w League of Legends - Viego - posiada sporą liczbę błędów. Jego nietypowa interakcja z innymi bohaterami sprawia, że w grze dochodzi do kuriozalnych sytuacji, np. takich, w której umiejętność postaci przez pewien czas nie posiada czasu odnowienia.

W zeszłym tygodniu na oficjalne serwery gry League of Legends trafił nowy bohater – Viego, Zniszczony król – którego zapowiedź zachwyciła graczy. Ciężko się temu dziwić, ponieważ postać zdaje się być całkiem unikalna i ma ciekawie przedstawioną historię (głównie dzięki skupieniu się na opowiedzeniu jej poprzez różne formy), aczkolwiek jej przybycie na Pola Sprawiedliwości nie przebiega zbyt pomyślnie. Powodem takiego stanu rzeczy jest ogromna liczba bugów, które ciągną się za bohaterem odkąd tylko pojawił się w grze.

Popularny youtuber Vandiril, który zajmuje się głównie wyszukiwaniem i rozpowszechnianiem rozmaitych błędów w LoL-u, w przeciągu ostatniego tygodnia na kilku materiałach zaprezentował, jak wiele bugów posiada Viego. Większość z nich wynika z nietypowych interakcji, jakie ta postać nawiązuje z innymi bohaterami – po wzięciu udziału w zabójstwie wroga może na chwilę się w niego wcielić, korzystając z jego umiejętności oraz przedmiotów, co najwyraźniej powoduje sporo zamieszania w kodzie gry. Najciekawsze interakcje i ponad 30 błędów możecie znaleźć na filmiku poniżej.

Według Vandirila najciekawszym bugiem jest ten, dzięki któremu po wcieleniu się w przeciwnika jedna z umiejętności posiada zerowy czas odnowienia (co pozwala na ciągłe korzystanie z niej) lub też sama superumiejętność wroga staje się dostępna dla Viego, co normalnie nie powinno być w ogóle możliwe. Bug pojawia się w momencie, gdy tuż po zabójstwie przeciwnika zaatakujemy innego wroga za pomocą podstawowej umiejętności, a następnie wcielimy się w zabitego wcześniej bohatera. Nie jest to jednak możliwe do odtworzenia w każdej grze.

Deweloperzy z Riot Games pracują nad rozwiązaniem problemów (część z nich została naprawiona jeszcze przed pojawieniem się Viego na oficjalnych serwerach), aczkolwiek gracze LoL-a zdają sobie sprawę, że mniej inwazyjne błędy pozostaną z nami pewnie jeszcze przez dłuższy czas, podobnie jak miało to miejsce przy wielu innych bohaterach.