Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 stycznia 2021, 14:57

autor: Qskan

LoL: Patch 11.2 - nowy bohater Viego, sporo zmian w postaciach i przedmiotach

League of Legends otrzymało nową aktualizację, która pojawiła się na serwerach 21 stycznia. Zmian jest sporo – do listy czempionów dodano Viego, niektórzy bohaterowie doczekali się wzmocnienia, inni zostali osłabieni. Podobnie sprawa ma się z częścią przedmiotów.

W SKRÓCIE:
  • Patch 11.2 do League of Legends wprowadza nowego bohatera – Viego, który ma zostać udostępniony w najbliższym czasie.
  • Zmiany objęły kilkunastu bohaterów – najpoważniejsze dotyczą m.in. Dr Mundo, Akali, Olafa czy Soraki.
  • Zaktualizowano także niektóre przedmioty oraz naprawiono pomniejsze błędy.

Nowy heros - Viego

Najnowsza aktualizacja League of Legends oznaczona numerem 11.2 wprowadza do gry niemało zmian, jednak trudno mówić tu o rewolucji. Największym wydarzeniem jest oczywiście nowy bohater - Viego, Zniszczony Król, którego niedawno wam przedstawiliśmy. Jego skille wskazują na to, że najlepiej sprawdzi się w dżungli, m.in. za sprawą umiejętności Ścieżka Przerażenia, która pozwala na ukrywanie się we mgle. Więcej o nowym bohaterze możecie przeczytać tutaj. Chociaż Viego jest już obecny na liście czempionów do kupienia, to na ten moment nie można go odblokować, co najprawdopodobniej zmieni się w przeciągu kilku najbliższych dni.

LoL: Patch 11.2 - Nowy bohater Viego, sporo zmian w postaciach i przedmiotach - ilustracja #1
Viego jako upiór będzie nękał bohaterów przemierzających dżunglę Summoner’s Rift

Przydomek Viego – Zniszczony Król - nie wziął się znikąd. Tysiąc lat temu Viego faktycznie był królem, ale poprzez wywołanie magicznej katastrofy przy próbie wskrzeszenia swojej zmarłej żony sam stracił życie i stał się potężnym upiorem. Teraz może stać się postrachem w rozgrywkach na Summoner’s Rift.

Bohaterowie

WZMOCNIENIA:

Bohaterów objętych różnymi „buffami” w nowym patchu jest dziesięciu. Riot Games postanowiło odkurzyć nieco zapomniane postaci, które wypadły z mety gry. W większości przypadków zmiany są raczej kosmetyczne i nie jest pewne, czy przyczynią się do rychłego wzrostu popularności danych czempionów. Wyjątkiem na tej liście jest Dr Mundo, który doczekał się ulepszenia aż trzech z czterech skilli. Przy tej postaci skoncentrowano się na zwiększeniu efektów leczenia w umiejętności Zatruty Tasak i superumiejętności Sadyzm. Jest to o tyle ważne, że Mundo to postać, która nie korzysta z many, a jego skille są używane kosztem jego punktów zdrowia. Warto chwilę poświęcić także Sorace, której zdolności leczące zostały w znaczym stopniu zwiększone. Obecnie w grze jest dużo możliwości radzenia sobie bez typowego healera jakim jest Soraka, a ten „buff” może przywrócić ją do łask.

Pomniejsze usprawnienia objęły także Azira, LeBlanc, Caitlyn, Nocturne’a, Sennę, Shaco, Trundle’a oraz Varusa.

OSŁABIENIA:

W nowej łatce Riot postanowiło nieco utrzeć nosa tym postaciom, którym wiodło się za dobrze. W tym przypadku tzw. „nerfa” otrzymało sześciu bohaterów. I tak na pierwszy rzut oka najbardziej znaczące wydają się zmiany w przypadku trzech herosów, którzy dominowali na swoich pozycjach w ostatnim czasie. Mowa tu o:

  • Akali, której umiejętność Technika Pięciu Cięć będzie zużywać więcej energii.
  • Dariusie, któremu zmniejszono obrażenia pasywnej umiejętności Noxiańska Potęga.
  • Nunu, któremu zmniejszono podstawową prędkość ruchu i ilość zdrowia.

W nieco mniejszym stopniu osłabieni zostali także Elise, Ivern oraz Maokai.

Patch 11.2 może nieść ze sobą nieoczekiwane konsekwencje dla osób grających Karthusem. Użytkownik Reddita zwrócił uwagę na to, że po wejściu aktualizacji w życie postać traci na użyteczności z powodu zmiany w umiejętności Zrównanie z ziemią. Do tej pory można było korzystać z niej praktycznie co chwilę z uwagi na jej znikomy czas odnowienia. W najnowszej aktualizacji miało to zostać zmienione, w związku z bugiem pozwalającym Karthusowi na opuszczenie bazy startowej przed upływem 15 sekund od rozpoczęcia rozgrywki. Należy jednak podkreślić, że w na oficjalnej stronie LoL-a nie ma ani słowa o problemach z tą postacią, więc do tego typu informacji należy podchodzić z rezerwą.

Trójka bohaterów doczekała się przekształceń, których nie można jednoznacznie interpretować. Są to Zoe, Aatrox i Olaf. W przypadku Zoe, postaci zdolnej do podkradania czarów przeciwnika, zmieniono odłamki zaklęć upuszczane przez stwory. Olaf i Aatrox, którzy w dużej mierze opierają się na mechanikach kradzieży życia i samoleczenia, od tego momentu będą mieli zmienione parametry niektórych umiejętności.

Przedmioty i poprawki

Zmiany wśród przedmiotów również nie przyniosły rewolucji. Część zaktualizowanych itemów dostała nowe ceny, bardziej aktualne do ich przydatności na polu walki, jak np. Chempunkowy Łańcuchowy Miecz czy Glewia Umbry. W niektórych przypadkach zmieniono przepisy na dany przedmiot, jak w przypadku Huraganu Runaana, a jeszcze inne itemy zostały przebudowane pod kątem statystyk takich jak obrażenia czy pancerz. Naprawiono także błędy związane z kupowaniem niektórych przedmiotów.

Oprócz tego wprowadzono kilka pomniejszych zmian w samej grze, jak poprawki w pracy Klienta League, czy bugi związane z używaniem niektórych umiejętności lub przedmiotów. Pełną listę zmian i nowości w patchu 11.2 możecie znaleźć pod tym linkiem.