Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 stycznia 2014, 12:55

autor: Sarge

Lightning Returns: Final Fantasy XIII - demo debiutuje na Xbox Live i PSN

Firma Square Enix udostępniła demo gry Lightning Returns: Final Fantasy XIII. Na razie znajduje się tylko w usłudze Xbox Live, a jutro po południu pojawi się na łamach europejskiego PlayStation Network.

W usłudze Xbox Live zadebiutowało demo gry Lightning Returns: Final Fantasy XIII, które jutro po południu pojawi się także w ofercie europejskiego PlayStation Network. Należy przy tym pamiętać, że przez pierwszy tydzień na Xboksie 360 wersja demonstracyjna będzie dostępna tylko dla posiadaczy abonamentu Xbox Live Gold. Na PlayStation 3 nie ma takich ograniczeń i demo pobiorą od jutra wszyscy użytkownicy konsoli firmy Sony. Pozwoli ono sprawdzić fragment rozgrywki wraz z nowym systemem walki. Jeśli na koniec dema pokonamy bossa Zaltysa i opublikujemy swój wynik punktowy za pośrednictwem społecznościowej usługi Outerworld, odblokujemy w pełnej wersji strój Siegfried Garb. Jest to przebranie Siegfrieda, czyli jednej z postaci występujących w Final Fantasy VI.

Lightning Returns: Final Fantasy XIII zadebiutuje 14 lutego w Europie - Lightning Returns: Final Fantasy XIII - demo debiutuje na Xbox Live i PSN - wiadomość - 2014-01-21
Lightning Returns: Final Fantasy XIII zadebiutuje 14 lutego w Europie

Lightning Returns: Final Fantasy XIII ukaże się 14 lutego w Europie na PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Sugerowana cena obu wersji wynosi 239,99 złotych, ale wiele sklepów ofeuje je nieco taniej. Najciekawsze oferty tradycyjnie znajdziecie w encyklopedii gry-online.pl. W Polsce tytuł zostanie wydany przez firmę Cenega w angielskiej wersji językowej.

Lightning Returns: Final Fantasy XIII to gra jRPG, będąca bezpośrednią kontynuacją historii przedstawionej w Final Fantasy XIII oraz Final Fantasy XIII-2. Fabuła koncentruje się tym razem na postaci Lightning (znanej z "trzynastki"), choć pojawią się w niej też inne postacie występujące w uniwersum Final Fantasy XIII. Najnowszy tytuł wprowadza m.in. wpływający na otoczenie cykl dnia i nocy, usprawniony system walki czy bardziej zróżnicowany ekwipunek bohaterki.