Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 czerwca 2016, 09:40

autor: Góral

LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - Moc budzi się na polskim rynku

Dziś premiera gry LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy, czyli kolejnej odsłony serii platformówek od studia Traveller's Tales. Tytuł ukazał się na wszystkich liczących się obecnie konsolach oraz komputerach osobistych.

Pod koniec 2015 roku do kin trafił film Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy (Star Wars: The Force Awakens), czyli siódma odsłona kultowej serii, tym razem wyreżyserowana przez J.J. Abramsa. Zgodnie z przewidywaniami, obraz okazał się wielkim hitem, zdobywając tytuł trzeciego najbardziej kasowego przeboju wszech czasów. Na zapowiedź gry opartej na kinowym szlagierze nie musieliśmy długo czekać – pierwsze doniesienia na temat LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy pojawiły się w lutym bieżącego roku. Dziś tytuł wreszcie debiutuje na rynku w wersji na konsole Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360, PlayStation 3, Wii U, PlayStation Vita, 3DS oraz PC-ty. W naszym kraju, jako pierwszy projekt z rodziny LEGO, ukazał się w pełnej polskiej wersji językowej (na PSV z napisami, a na sprzęcie Nintendo po angielsku).

Oczywiście w grze LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy nie zabrakło głównych bohaterów filmu, czyli Rey, Finna i BB-8. - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - moc budzi się na polskim rynku - wiadomość - 2016-06-28
Oczywiście w grze LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy nie zabrakło głównych bohaterów filmu, czyli Rey, Finna i BB-8.

Produkcja bazuje na filmie, ale deweloperzy doprawili trochę znaną historię, uzupełniając luki fabularne pomiędzy Powrotem Jedi a Przebudzeniem Mocy. W przypadku rozgrywki także doczekaliśmy pewnych zmian – chodzi o wielokrotne konstrukcje (wykorzystywanie tych samych klocków kilka razy), bitwy na blastery oraz ulepszony model lotu statkami kosmicznymi. O rewolucji jednak nie ma mowy, co zresztą potwierdzają pierwsze recenzje gry. Dziennikarze zagranicznych serwisów raczej zgodnie podkreślają, że produkcja jest zabawna, ładna i potrafi sprawić dużo radości, ale nie jest tak naprawdę niczym wyjątkowym i nie wynosi formuły wypracowanej przez studio Traveller's Tales na nowy poziom. Krótko pisząc, jeżeli jesteście fanami Gwiezdnych wojen, a do tego kochacie gry z serii LEGO, to koniecznie musicie zagrać.

Pierwsze recenzje gry:

Gry z serii LEGO to trójwymiarowe platformówki, nastawione na eksplorację, walkę i rozwiązywanie prostych zagadek. Gracze w toku zabawy odblokowują kolejne postacie, mogące pochwalić się rozmaitymi zdolnościami. Dzięki temu można np. dostawać się w miejsca, do których wcześniej nie mogliśmy wejść. Serię LEGO tworzą gry na takich licencjach jak Batman, Indiana Jones, Hobbit, Harry Potter i nie tylko.