Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 28 czerwca 2016, 09:20

autor: Entelarmer

Kinowy Minecraft dopiero w 2019 roku

Vu Bui ze studia Mojang ujawnił datę premiery ekranizacji Minecrafta. Na nieszczęście dla fanów popularnego sandboksa, jego kinowa adaptacja zadebiutuje dopiero 24 maja 2019 roku.

Minęły już 2 lata od zapowiedzenia filmowej adaptacji arcypopularnej gry Minecraft. Jakkolwiek by nie oceniać pomysłu przeniesienia pikselowego sandboksa na duży ekran, nie da się ukryć, że nie jesteśmy przesadnie zasypywani informacjami na jego temat. Prawdę mówiąc, od czasu doniesień o zmianie reżysera z Shawna Levy’ego (Stażyści, Giganci ze Stali) na Roba McElhenneya (U nas w Filadelfii, Adwokat) twórcy nabrali wody w usta. Pewnym wyjaśnieniem jest wiadomość opublikowana przez Vu Buia, dyrektora do spraw operacyjnych w studiu Mojang. Ujawnił on na oficjalnym blogu ojców Minecrafta, że pełnometrażowy film wytwórni Warner Bros. zadebiutuje 24 maja 2019 roku, a więc dopiero za trzy lata. Niestety, jest to jedyna konkretna informacja na temat projektu. Wygląda więc na to, że Minecraft: Story Mode jeszcze przez długi czas będzie jedynym fabularnym Minecraftem.

Na premierę kinowego Minecrafta poczekamy prawie 3 lata. - Kinowy Minecraft dopiero w 2019 roku - wiadomość - 2016-06-28
Na premierę kinowego Minecrafta poczekamy prawie 3 lata.

Minecraft to debiutancki projekt studia Mojang, będący sandboksową grą akcji. Tytuł oferuje sporą swobodę i zasadniczo pozbawiony jest z góry narzuconej fabuły, pozwalając graczom na tworzenie własnych historii bądź niemal nieograniczoną zabawę w świecie gry. Produkcja okazała się ogromnym sukcesem, o czym świadczy niedawna informacja o rozejściu się ponad 100 milionów egzemplarzy. W międzyczasie pojawiło się też mobilne Minecraft: Pocket Edition oraz fabularna przygodówka Minecraft: Story Mode, a we wrześniu ma ukazać się przeznaczone do wykorzystania w szkolnictwie Minecraft: Education Edition.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Minecraft

Minecraft