Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 czerwca 2016, 10:00

autor: Maiman

Nowy gameplay z remake'u System Shock

W sieci pojawił się nowy gameplay z odświeżonej wersji System Shocka – kultowej gry RPG akcji z 1994 roku. Ujawniono też kilka nowych szczegółów dotyczących remake'u.

Studio Night Dive, pracujące nad całkowitym remasterem kultowego System ShockaSystem Shock Remake – opublikowało nowy gameplay prezentujący początek kampanii. Fragment rozgrywki ukazuje całkowicie odświeżoną szatę graficzną, ulepszony interfejs, system walki oraz zmiany w projekcie lokacji. Film możecie obejrzeć poniżej.

Do niedawna twórcy odświeżonej wersji zachowywali powściągliwość przy publikowaniu nowych materiałów związanych z ich projektem. Kilka dni temu ujawniono jednak datę rozpoczęcia zbiórki na Kickstarterze, której towarzyszyć będzie publikacja dema remake’u. Pobranie wersji demonstracyjnej stanie się możliwe 29 czerwca za pośrednictwem platform Steam, GOG i Humble Store. Światło dzienne ujrzały również nowe screeny i grafiki koncepcyjne, a na dokładkę omówiono różnice pomiędzy kilkoma edycjami, w jakich sprzedawana będzie gra.

Nowe szaty nowego króla

Pomijając publikację soczystego fragmentu rozgrywki, deweloperzy z Night Dive Studios – w wywiadzie opublikowanym na łamach serwisu Polygon – omówili też istotniejsze zmiany, jakie ujrzymy w remasterze. Stephen Kick, inicjator całego przedsięwzięcia, zwraca uwagę, że remake stawiać będzie przede wszystkim na zachowanie poczucia alienacji i odosobnienia w przestrzeni kosmicznej, co ma osiągać poprzez zastosowanie nieobecnych w pierwowzorze zabiegów narracyjnych i wizualnych.

Widok pierścieni Saturna ma potęgować wrażenie izolacji. - Nowy gameplay z System Shock Remake, demo w tę środę - wiadomość - 2016-06-28
Widok pierścieni Saturna ma potęgować wrażenie izolacji.

Oprócz tego Kick deklaruje również, że wszelkie zmiany dotyczące interfejsu i mechaniki zadowolą zarówno graczy, dla których Remake będzie pierwszym zetknięciem z kultową produkcją, jak i starych wyjadaczy. Spostrzeżenia i wskazówki tych ostatnich brano bowiem pod uwagę podczas prac nad projektem, co doprowadzić ma do sytuacji, w której produkcja zachowa niepowtarzalną atmosferę pierwowzoru i jednocześnie dostosuje się do standardów wyznaczanych przez współczesne produkcje.

Premiera System Shock Remake planowana jest na 2017 rok.