Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2014, 10:50

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Lara Croft and the Temple of Osiris - klasy postaci, 1080p i nowy gameplay

W sieci pojawił się film przedstawiający fragment rozgrywki w grze Lara Croft and the Temple of Osiris, która została oficjalnie zapowiedziana na tegorocznych targach E3. Oprócz możliwości zobaczenia produkcji studia Crystal Dynamics w akcji usłyszeliśmy też kilka nowych szczegółów na jej temat.

Firma Sony udostępniła materiał wideo prezentujący rozgrywkę w grze Lara Croft and the Temple of Osiris. Całość została opatrzona komentarzem producenta wykonawczego Scota Amosa, który odpowiedział na parę pytań dotyczących nowości względem Lara Croft and the Guardian of Light. Przede wszystkim twórcy zaoferują teraz kooperację nawet dla czterech graczy (wcześniej można było bawić się maksymalnie we dwójkę) – zarówno online, jak i offline. Dzięki temu, że gra ukaże się na konsolach nowej generacji i PC, deweloper może zaoferować grafikę w rozdzielczości 1080p. Zabrakło niestety informacji na temat płynności rozgrywki, ale liczymy na osiągnięcie granicy 60 klatek na sekundę w przypadku PlayStation 4 oraz Xboksa One. Na PC będzie to oczywiście zależne od specyfikacji komputera.

Co ciekawe, rozgrywka w Lara Croft and the Temple of Osiris będzie się naprawdę różnić w zależności od liczby graczy. Oczywiście poziomy pozostaną te same, ale zagadki mogą wyglądać nieco inaczej w zależności od tego, czy w zabawie bierze udział jedna, dwie, trzy, a może cztery osoby. Przykładowo we czwórkę będziemy mieli więcej przełączników do aktywowania. To samo tyczy się walk z przeciwnikami – im więcej graczy, tym trudniejsze starcia.

Lara Croft and the Temple of Osiris zaoferuje tryb kooperacji nawet dla czterech graczy

Będziemy mogli wcielić się w różnych bohaterów reprezentujących inne klasy postaci. Znajdziemy tutaj na przykład Archeologa (w tej roli m.in. Lara Croft), posiadającego linkę z hakiem, broń palną i możliwość używania pochodni. Jest też klasa Egipcjanina, skupiająca się na wykorzystywaniu magii. Profesji będzie z pewnością więcej, bo twórcy chcą zachować odpowiednią różnorodność i sprawić, by gracze uzupełniali się nawzajem.

Lara Croft and the Temple of Osiris to kontynuacja dobrze przyjętej gry Lara Croft and the Guardian of Light, będącej spin-offem serii Tomb Raider. W obu produkcjach akcję obserwujemy z kamery umieszczonej w rzucie izometrycznym, a rozgrywka jest bardziej zręcznościowa niż w „tradycyjnych” przygodach Lary Croft. Lara Croft and the Temple of Osiris ukaże się na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One w bliżej nieokreślonym terminie.