Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 stycznia 2017, 11:11

Konwój, Kot Bob i ja, Wielki Mur - weekendowe premiery filmowe

Zapewne wielu Polaków wybierze się jutro do kina na Powidoki, ostatni film Andrzeja Wajdy, ale jeśli wolicie kino mniej ambitne, znajdziecie seanse sensacyjnego Konwoju, miłego Kota Boba oraz pełnego rozmachu Wielkiego Muru.

Konwój

Źródło: www.kinówki.pl
Źródło: www.kinówki.pl

Maciej Żak z żelazną konsekwencją robi filmy co 4 lata od 2004 roku. Najpierw były dwie produkcje o miłości (Ławeczka i Rozmowy nocą), później coś mrocznego i sensacyjnego (Supermarket), a teraz przychodzi pora na kolejny film dla posiadaczy mocnych nerwów. Konwój opowiada o popełnionej w więzieniu zbrodni mającej coś wspólnego z policyjnym konwojem sprzed dwóch lat. Konwojem, o którym nikt nie chce opowiadać. Młody policjant zechce rozwikłać sprawę, co nie będzie wcale takie łatwe. Jak to w filmach bywa.

 1. Reżyseria: Maciej Żak
 2. Grają: Robert Więckiewicz, Janusz Gajos, Przemysław Bluszcz, Tomasz Ziętek

Kot Bob i ja

Źródło: www.kinowki.pl
Źródło: www.kinowki.pl

Film ku pokrzepieniu serc, z kotem w roli głównej i do tego bazujący na prawdziwej historii. O tak! To się musi podobać. I według wielu recenzentów właśnie tak jest - historia Jamesa Bowena, uzależnionego od narkotyków młodego faceta, chcącego wyrwać się z brudnej i trudnej codzienności to dobry balans między dorosłą opowieścią o walce z nałogiem i ciepłym filmem o przyjaźni człowieka i zwierzęcia. Bo tak naprawdę to rudy kocur Bob jest głównym bohaterem i on kradnie wszystkie sceny. Ale podobno trzeba mieć na uwadze fakt, że Kot Bob i ja stoi w rozkroku między dramatem, a miłym filmem dla wszystkich i żadnej z tych rzeczy nie robi naprawdę dobrze.

 1. Reżyseria: Roger Spottiswoode
 2. Tytuł oryginalny: A Street Cat Named Bob
 3. Grają: Luke Treadaway, Ruta Gedmintas, Joanne Froggat

Wielki mur

Źródło: www.kinowki.pl
Źródło: www.kinowki.pl

Znany chiński reżyser, masa znanych w Chinach megagwiazd połączona z dodatkowym finansowaniem z Zachodu, kilkoma gwiazdami Hollywood i ekipą zachodnich scenarzystów daje efekt w postaci filmu Wielki mur. Z jednej strony jest to produkcja historyczna (wszak dzieje się w czasie panowania dynastii Song i toczy się w zupełnie prawdziwym miejscu), ale tak naprawdę jest to fantastyczny film przygodowy, w którym dzielni żołnierze wspomagani przez europejskich najemników bronią się (i świata) przed inwazją potworów. Wszystko to wygląda bardzo porządnie i z pewnością dostarczy wielu pozytywnych wrażeń, choć film wywołał już trochę kontrowersji – a to mamy zbyt wielu białych aktorów, a to dwa popularne filmowe serwisy w Chinach zdjęły niskie oceny z recenzji po interwencji partii „chroniącej narodowy przemysł filmowy”.

 1. Reżyseria: Zhang Yimou
 2. Tytuł oryginalny: The Great Wall
 3. Grają: Matt Damon, Pedro Pascal, Jing Tian, Andy Lau

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

 1. Powidoki (ostatni film Andrzeja Wajdy opowiadający o sprzeciwiającemu się systemowi malarzu Władysławie Strzemińskim),
 2. Autopsja Jane Doe (dobrze oceniany horror o duecie koroner – syn koronera badających zwłoki noszące ślady rytualnych obrzędów),
 3. Ja, Olga Hepnarova (czesko-polska czarno-biała produkcja przedstawiająca sylwetkę tytułowej morderczyni mszczącej się na społeczeństwie, mocna rzecz),
 4. Nieprawi (francuski dramat o trudnym rodzinnym spotkaniu),
 5. Ostatni będą pierwszymi (komediodramat o dwóch kumplach szukających telefonu pewnego ważnego człowieka),
 6. Kacper i Emma na safari (kolejna część norweskiej serii dla najmłodszych).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.