Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2021, 21:24

autor: Entelarmer

Konami zażądało usunięcia wywiadu z Akirą Yamaoką? Firma do niczego się nie przyznaje

Firma Konami zdementowała pogłoski, które pojawiły się po zniknięciu nowego wywiadu z Akirą Yamaoką. Fani uważali, że wydawca wymusił usunięcie materiału w związku ze wzmianką kompozytora o nowym projekcie, który miałby być powiązany z serią Silent Hill.

W zeszłym tygodniu kompozytor Akira Yamaoka sugerował, że jego nowy projekt ucieszy fanów Silent Hill. Jednakże wywiad, w trakcie którego padły owe słowa, zniknął z sieci, co miało wynikać z „prośby” przesłanej kanałowi Ai HUB. Do sprawy odniosła się też firma Konami. Jej przedstawiciel w wypowiedzi dla serwisu Video Games Chronicle zdementował pogłoski, jakoby to wydawca wymusił usunięcie materiału.

Trudno się dziwić, że podejrzenia graczy od razu zwróciły się w stronę Konami. Yamaoka bynajmniej nie jest pracownikiem firmy i jego twórczość mogliśmy usłyszeć w wielu produkcjach innych wydawców (m.in. w The Medium). Niemniej największą sławę przyniosły mu prace nad serią Silent Hill. Jeśli więc Japończyk mówi o czymś, o czym chcą usłyszeć fani tego cyklu, trudno się dziwić, że gracze z miejsca uznali to za zapowiedź powrotu marki po długiej nieobecności. Tymczasem Konami ciągle zaprzecza, jakoby pracowało nad powrotem na „Ciche wzgórze”, mimo krążących plotek i informacji insiderów. Łatwo było więc uwierzyć, że wypowiedź Yamaoki była nie na rękę wydawcy i to on stał za usunięciem problematycznego wywiadu.

Konami zażądało usunięcia wywiadu z Akirą Yamaoką? Firma do niczego się nie przyznaje - ilustracja #1
Fani „grzecznie” domagają się powrotu serii Silent Hill.

Wypowiedź Konami zdaje się ucinać spekulacje na ten temat. Jest jednak bardzo wątpliwe, by powstrzymało to graczy przed snuciem mniej lub bardziej wiarygodnych teorii spiskowych. Nie żeby tylko fani Silent Hill mieli skłonności do desperackich poszukiwań domniemanych teaserów i przecieków.