Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 września 2011, 09:40

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Konami przygotowuje sieciową odsłonę piłkarskiej serii Pro Evolution Soccer

W przygotowaniu jest sieciowa wersja popularnej piłkarskiej serii Pro Evolution Soccer. Produkcja o nazwie Winning Eleven Online ukaże się na PC dzięki współpracy firm Konami oraz NHN Corporation. Na razie planuje się wydanie tytułu jedynie w Korei Południowej.

Firma Konami, wraz ze zlokalizowanym w Seulu zespołem NHN Corporation, pracuje nad stworzeniem sieciowej wersji popularnej piłkarskiej serii Pro Evolution Soccer. Gra ukaże się w przyszłym roku na PC pod nazwą Winning Eleven Online. Jako pierwsi zagrają w nią gracze z Korei Południowej.

Na azjatyckim rynku sportowy cykl znany jest właśnie jako Winning Eleven, a tylko na Zachodzie ukazuje się pod banderą Pro Evolution Soccer. Nowy projekt ma być swego rodzaju eksperymentem – jeśli Winning Eleven Online osiągnie sukces w Korei, zostanie przeniesiony także do innych krajów.

Konami przygotowuje sieciową odsłonę piłkarskiej serii Pro Evolution Soccer - ilustracja #1

Szefostwo Konami zdecydowało się na współpracę z firmą NHN Corporation, choć wielu innych deweloperów zgłaszało się do Japończyków z chęcią stworzenia sieciowej wersji Pro Evolution Soccer. Jednym z nich było studio NCSoft, zajmujące się głównie tworzeniem tytułów z gatunku MMORPG. Wybór padł na NHN Corporation ze względu na duże doświadczenie zespołu nie tylko przy produkcji gier, ale też internetowych portali, takich jak Hangame.

Nie jest to pierwsza tego typu inicjatywa na koreańskim rynku. Oddział Electronic Arts w Singapurze kilka lat temu podjął podobną współpracę z firmą Neowiz Games. Efektem jest FIFA Online, która za sprawą kolejnych aktualizacji występuje obecnie pod postacią drugiej części. Jest to produkt typu free-to-play z systemem opcjonalnych mikrotransakcji – można się domyślać, że na podobny model biznesowy zdecydują się przedstawiciele Konami.