Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 listopada 2006, 14:12

autor: naiver

Komercjalizacja GModa

Garry’s MOD, znany także jako GMod, to specyficzna modyfikacja do gry Half-Life 2, pozwalająca na dowolną manipulację obiektami występującymi w jej świecie. Dzięki modowi Garry’ego oraz niebanalnym możliwościom silnika Source, pozwala to w rezultacie tworzyć osobom trzecim interesujące mini-gierki oraz filmiki, których pełno np. na YouTube.

Garry’s MOD, znany także jako GMod, to specyficzna modyfikacja do gry Half-Life 2 , pozwalająca na dowolną manipulację obiektami występującymi w jej świecie. Dzięki modowi Garry’ego oraz niebanalnym możliwościom silnika Source, pozwala to w rezultacie tworzyć osobom trzecim interesujące mini-gierki oraz filmiki, których pełno np. na YouTube.

Garry Newman, twórca owego moda, oraz firma Valve podpisały porozumienie, na mocy którego GMod dostępny będzie za pośrednictwem technologii Steam. Oznacza to, że teraz trzeba będzie za niego zapłacić – pierwsza komercyjna wersja wydana zostanie 29 listopada 2006. Decyzję taką podjęto z powodu lepszych możliwości aktualizacji moda za pomocą Steamu, choć nie ma co ukrywać, że względy czysto finansowe także miały swoją wagę – za pakiet Counter-Strike: Source (niezbędny do moda) + GMod zapłacimy 24.95$, sama modyfikacja natomiast - dla tych, którzy już mają grę opartą na silniku Source - będzie kosztować 9.95$.

Aż chciałoby się zapytać, jaki będzie następny, dotychczas darmowy, mod, który podzieli los GModa i zmusi nas do sięgnięcia do kiesy, by móc się nim cieszyć..?

Komercjalizacja GModa - ilustracja #1
Komercjalizacja GModa - ilustracja #2