Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2007, 14:33

autor: Łosiu

Kolekcjonerski Wiedźmin szybciej w sklepach niż w przedsprzedaży

Podczas wczorajszej wizyty w jednym z krakowskich sklepów Media Markt ze zdziwieniem odkryliśmy, że na półkach leżą pudełka z kolekcjonerską edycją gry Wiedźmin – tą samą, którą jakiś czas została oficjalnie wyprzedana za pośrednictwem internetowej witryny firmy CD Projekt. Jak się później okazało, wersja ta była kompletna (zawierała wszystkie bonusy, z których produkcją wydawca miał kłopot) i na dodatek można było ją bez problemu dostać w innych miastach Polski.

Podczas wczorajszej wizyty w jednym z krakowskich sklepów Media Markt ze zdziwieniem odkryliśmy, że na półkach leżą pudełka z kolekcjonerską edycją gry Wiedźmin – tą samą, która jakiś czas temu została oficjalnie wyprzedana za pośrednictwem internetowej witryny firmy CD Projekt. Jak się później okazało, wersja ta była kompletna (zawierała wszystkie bonusy, z których produkcją wydawca miał kłopot) i na dodatek można było ją bez problemu dostać w innych miastach Polski.

Problem, jak łatwo zauważyć, związany jest z faktem, iż osoby które zamówiły Kolekcjonerskiego Wiedźmina na kilka miesięcy przed jego premierą nadal nie otrzymały go w całości (fakt faktem płytki z grą trafiły do rąk graczy zamawiających Wiedźmina w przedsprzedaży już 3-4 dni przed premierą), a zwykli klienci mogli go od wczoraj nabyć w marketach na terenie całego kraju.

Po kontakcie z p. Krzysztofem Szarskim, reprezentującym CD Projekt, otrzymaliśmy informację że firmarozpoczęła już wysyłkę zaległych elementów wchodzących w skład zestawu. Zatem wszyscy gracze, którzy zamówili limitowane wydanie Wiedźmina przez Internet, będą dysponowali kompletnym produktem dopiero w przyszłym tygodniu. Bezpośrednim zaś powodem tej niefortunnej sytuacji jest to, że w chwili wysyłki gry do osób, które zamówiły ją w przedsprzedaży, nie były jeszcze gotowe wszystkie elementy tego wydania.

Natomiast poniżej cytujemy odpowiedź na nasze pytanie, związane z tym, że edycja kolekcjonerska Wiedźmina, miała być ekskluzywną, dostępną wyłącznie na stronach polskiego wydawcy, a jak widać, taką nie jest.

„Edycje kolekcjonerskie gier dystrybuowanych przez CD Projekt są najczęściej w ok. 95% dystrybuowane za pośrednictwem Internetu – w preoredrze. Pozostałe ok. 5% jest dostarczane do największych sklepów. W przypadku Wiedźmina było analogicznie i ok. 300 egz. zostało dostarczone do największych sklepów w całej Polsce. Ilości EK w poszczególnych sklepach różnią się – znacząco, jest to w pełni uzależnione od decyzji danej sieci. Osoby które zamówiły EK Wiedźmina w preorderze miały zagwarantowaną możliwość zagrania w grę wcześniej, i co ważniejsze były pewne że EK dla nich wystarczy. W przypadku EK w sklepach takiej gwarancji nie ma. W samym tylko Warszawskim Empiku Junior kilkadziesiąt sztuk EK Wiedźmina rozeszło się natychmiast.”

Z naszej strony możemy tylko dodać, że potraktowanie w ten sposób najwierniejszych fanów nie było raczej najszczęśliwszym pomysłem CDP.