Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 kwietnia 2017, 19:49

autor: Ender

Kolejne remaki klasyków z PlayStation w drodze?

Studio Bluepoint, odpowiadające za remastery Shadow of the Collosus, Metal Gear Solid 2 i 3, a także produkcji z serii Uncharted i God of War, szuka nowych pracowników, którzy mają pomóc mu w kolejnym projekcie. Gracze podejrzewają, że potencjalnie możemy doczekać się odświeżonych edycji gier takich jak inFamous, Killzone, a nawet Demon's Souls.

Amerykańskie studio Bluepoint Games od lat specjalizuje się w produkcji portów oraz remasterów największych hitów w branży. Deweloperzy odpowiadają za przygotowanie dużej części kolekcji HD, które w ostatnich latach pojawiły się na PlayStation 3 oraz PlayStation 4. Największym sukcesem zespołu było przygotowanie pakietów, takich jak Metal Gear Solid HD Collection, The Ico & Shadow of the Colossus Collection, God of War Collection, a także przeniesienie trzech części Uncharted na PlayStation 4; co wymagało do twórców ogromu pracy oraz zastosowania wielu technicznych sztuczek. Bluepoint zdaje się przygotowywać do kolejnego projektu, o czym świadczą ogłoszenia o pracę zamieszczone na stronie producenta. W towarzyszących im notkach znalazły się informacje o tym, że studio pracować ma nad remakiem znanej marki, który tworzony będzie z myślą o współczesnych platformach sprzętowych.

Na remake Demon's Souls czeka większość fanów gier studia From Software  - Kolejne remaki klasyków z PlayStation w drodze? - wiadomość - 2017-04-26
Na remake Demon's Souls czeka większość fanów gier studia From Software

Po tym jak informacje o ofertach pracy znalazły się w serwisach społecznościowych, gracze zaczęli spekulować na temat tego, o jaki tytuł/tytuły może chodzić. Biorąc pod uwagę to, że Bluepoint ma bliskie więzi z firmą Sony, istnieje duże prawdopodobieństwo, że chodzi tutaj o jakąś znaną markę tej firmy. W gorącej dyskusji wśród kandydatów na remaki wymienia się serie Killzone, MotorStorm i inFamous, a także nieco zapomniane gry, takie jak Folklore. Największe nadzieje fanów związane są jednak z Demon's Souls. Dzieło From Software, pierwotnie mające premierę w 2009 roku, z pewnością skorzystałoby na nowej i odświeżonej wersji, w którą mogliby wreszcie zagrać gracze nieposiadający leciwego już PlayStation 3. Niektórzy sugerują także, że Bluepoint może przygotować nowe wersje dwóch pierwszych części kultowego Shenmue. Być może coś więcej o tajemniczym projekcie studia dowiemy się przed lub w trakcie czerwcowych targów E3.

  1. Oficjalna strona studia Bluepoint Games