Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 sierpnia 2010, 10:25

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Kojima o kontynuacji MGS: Peace Walker oraz nowej Castlevanii

W tym tygodniu Hideo Kojima poinformował nas, że w weekend doczekamy się ważnego ogłoszenia. Dziś już wiemy czego ono dotyczyło oraz przekonaliśmy się, że japoński wizjoner mówił prawdę zaprzeczając, że chodzi o kontynuację serii Zone of the Enders.

W tym tygodniu Hideo Kojima poinformował nas, że w weekend doczekamy się ważnego ogłoszenia. Dziś już wiemy czego ono dotyczyło oraz przekonaliśmy się, że japoński wizjoner mówił prawdę zaprzeczając, że chodzi o kontynuację serii Zone of the Enders.

W czasie emisji podcastu dla Hidechannel Radio, twórca serii Metal Gear Solid zdradził między innymi parę szczegółów na temat sesji nagraniowych do gry Castlevania: Lords of Shadow. Podczas audycji słuchacze mogli zadawać pytania prezesowi studia Kojima Productions, dzięki czemu doczekaliśmy się paru ciekawych wiadomości.

Kojima o kontynuacji MGS: Peace Walker oraz nowej Castlevanii - ilustracja #1

Okazało się na przykład, że trwają już nagrania głosów postaci do japońskiej wersji Castlevania: Lords of Shadow. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że w obsadzie można znaleźć nazwiska osób, które wcielały się już w bohaterów serii Metal Gear Solid. Wśród nich pojawił się nawet Akio Otsuka, czyli aktor dający się wcześniej poznać w roli japońskiego Solid Snake’a.

Od razu nasuwa się pytanie, czy podobny zabieg zostanie zastosowany w przypadku angielskiej Castlevanii, jednak na ten temat Kojima nie udzielił już żadnych informacji. Trzeba przyznać, że usłyszeć głos Davida Haytera („naszego” Solid Snake’a) w roli którejś postaci w nowej Castlevanii byłoby ciekawym doświadczeniem.

W trakcie nagrywania podcastu pojawiło się też pytanie o szanse na kontynuację Metal Gear Solid: Peace Walker wydanego na PSP. Główny twórca tego tytułu stwierdził, że po sukcesie odniesionym przez jego dzieło chciałby stworzyć coś „większego” – prawdopodobnie grę stworzoną z myślą o „dużych” konsolach, która jednak z powodzeniem mogłaby być przeniesiona na przenośne platformy. Sam Kojima już teraz nie mógł się jednak zdecydować, czy byłaby to bezpośrednia kontynuacja dla Peace Walkera, czy też raczej coś innego osadzonego w tym uniwersum.

Kojima o kontynuacji MGS: Peace Walker oraz nowej Castlevanii - ilustracja #2

Od razu nasuwa się pytanie, czy nasz rozmówca zrezygnuje kiedyś z wydawania kolejnych części znanej serii. Wiele razy zarzekał się już bowiem, że kończy z tą marką, a ostatecznie robił zupełnie odwrotnie. W odpowiedzi wyjaśnił więc tylko, że wkłada taką ilość energii w każdą z odsłon, że zawsze zdaje się już nie mieć sił na tworzenie następnych. Po jakimś czasie zawsze jednak znajduje motywację i sens dla dalszej pracy, dlatego tak ciężko mu się rozstać z wykreowanym przez siebie światem.

Wygląda więc na to, że w temacie Metal Gear Solid wciąż nie możemy być niczego pewni, a samemu Kojimie ciężko będzie zrezygnować z tej marki. Podczas trwania podcastu słuchacze zadawali jeszcze kilka pytań, jednak w głównej mierze związane były one z rynkiem japońskim, zatem nas już nie dotyczą.