Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 sierpnia 2010, 11:36

Ukończono prace nad Elemental: War of Magic

Firma Stardock ogłosiła, że prace nad Elemental: War of Magic dobiegły końca. Ta turowa strategia fantasy dostępna będzie w sprzedaży od 24 sierpnia.

Firma Stardock ogłosiła, że prace nad Elemental: War of Magic dobiegły końca. Ta turowa strategia fantasy dostępna będzie w sprzedaży od 24 sierpnia.

 

Ukończono prace nad Elemental: War of Magic  - ilustracja #1

 

Grę można już zamówić w pre-orderze w będącym własnością Stardocka serwisie dystrybucji elektronicznej Impulse. Na wydanie pudełkowe nie mamy niestety co liczyć. Szef firmy stwierdził, że taka wersja ukaże się jedynie w Stanach Zjednoczonych, Australii oraz Rosji. Reszta Europy będzie musiała albo zadowolić się wersją cyfrową, albo ściągać grę z któregoś z powyższych krajów. Powód tego jest taki, że w przypadku poprzednich produkcji tego studia lokalni wydawcy zgarniali praktycznie całość zysków, podczas gdy od każdej sprzedanej kopii Stardock dostawał jedynie grosze.

Jednocześnie potwierdzono zobowiązanie do regularnych aktualizacji gry. Twórcy zapowiedzieli, że nawet jeśli gra się ludziom nie spodoba, to i tak wypuszczona zostanie cała seria patchów. Co więcej, ich instalacja nie będzie obowiązkowa. W przyszłości może się okazać, że zostaną wprowadzone spore zmiany do mechaniki rozgrywki, które nie wszystkim muszą przypaść do gustu i Stardock chce dać ludziom wybór, zamiast zmuszać ich do aktualizacji.

 

Ukończono prace nad Elemental: War of Magic  - ilustracja #2

 

Brad Wardell (szef firmy) stwierdził, że celem było stworzenie tytułu, który będzie aktywny przez wiele lat. Dlatego priorytetem stało się opracowanie narzędzi moderskich, które będą nie tylko potężne, ale również proste w użyciu. Dzięki nim fani otrzymają możliwość tworzenia własnych map, potworów, lokacji, efektów oraz innych elementów składowych świata gry. Zawarta w Elemental: War of Magic kampania dla pojedynczego gracza została opracowana wyłącznie za pomocą tych właśnie narzędzi.

Poza kampanią i swobodnym trybem rozgrywki gra posiada też rozbudowaną opcję multiplayer, w której przez sieć bawić się może do 16 graczy. Tury wszystkich uczestników będą toczyły się jednocześnie, a dodatkowym ułatwieniem ma być opcja zapisu stanu gry wieloosobowej.

Ponadto, w dniu premiery gry nakładem wydawnictwa Random House ukaże się powieść Elemental: Destiny's Embers autorstwa Brada Wardella, czyli głównego projektanta gry. Nabywcy tej ksiązki będą mogli pobrać dodatkową czteroczęściową kampanię bazującą na wydarzeniach z powieści.

 

Ukończono prace nad Elemental: War of Magic  - ilustracja #3