Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2011, 10:50

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Kody do gry Saints Row: The Third w formie płatnych dodatków DLC

Wczoraj miała miejsce amerykańska premiera gry Saints Row: The Third, a twórcy już udostępnili dodatki DLC do swojej produkcji. Spore kontrowersje wzbudza szczególnie jedno z rozszerzeń, będące zestawem płatnych kodów ułatwiających zabawę.

Wczoraj na łamach Xbox Live oraz amerykańskich wersji usług Steam i PlayStation Network pojawiły się dwa dodatki DLC do gry Saints Row: The Third (od tygodnia dostępne w europejskim sklepiku firmy Sony). Spore kontrowersje wzbudza jeden z pakietów, będący tak naprawdę zbiorem płatnych kodów ułatwiających rozgrywkę.

Mowa o Invincible Pack, który odblokowuje kilka tzw. cheatów wyposażających gracza w nieskończoną ilość amunicji, czy większą odporność na obrażenia. Inne kody poprawiają zwinność głównego bohatera, ulepszają samochody, a także zwiększają efekt eksplozji. Niegdyś tego typu ułatwienia były umieszczane w grach zupełnie za darmo w opcjonalnej formie. W tym przypadku chętni muszą zapłacić 240 punktów Microsoftu lub 9 złotych.

Kody do gry Saints Row: The Third w formie płatnych dodatków DLC - ilustracja #1

Twórcy opublikowali także dodatek o nazwie Shark Attack Pack. Za jego sprawą otrzymujemy dostęp do specjalnego nakrycia głowy (Shark Bite Hat) oraz zwariowanej broni Shark-O-Matic, strzelającej wnętrznościami ryby. Rozszerzenie jest dostępne w cenie 160 punktów Microsoftu lub 5 złotych.

Nowa zawartość cyfrowa została wzbogacona o Online Pass, umożliwiający rozgrywkę w sieci z innymi graczami (coś dla posiadaczy używanych egzemplarzy z wykorzystanym kodem). Całość kosztuje 800 punktów Microsoftu lub 29 złotych. Z kolei za 1600 punktów Microsoftu lub 69 złotych możemy otrzymać przepustkę Season Pass. Dzięki niej uzyskujemy dostęp do czterech nadchodzących rozszerzeń o 15% taniej, niż gdybyśmy kupowali je pojedynczo. Więcej na temat tych dodatków przeczytacie we wcześniejszej wiadomości.

Saints Row: The Third to trzecia odsłona znanego cyklu gier akcji, stanowiącego zwariowaną alternatywę dla gangsterskiej serii Grand Theft Auto. Gra wczoraj zadebiutowała w Stanach Zjednoczonych, a w piątek ukaże się w Europie na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. W naszym kraju zostanie wydana przez firmę CD Projekt w polskiej kinowej wersji językowej (napisy) na wszystkich platformach. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z naszą recenzją – ElMundo przyznał najnowszej produkcji studia Volition bardzo wysoką notę 9.0 w skali dziesięciostopniowej.