Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 grudnia 2015, 10:06

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Kingdom Come: Deliverance z wersją beta w pierwszym kwartale 2016 roku

Deweloperzy gry RPG Kingdom Come: Deliverance poinformowali, że tytuł wejdzie w fazę beta w pierwszym kwartale 2016 roku i otrzyma wtedy kilka ciekawych elementów, w tym znacznie powiększoną mapę świata.

Studio Warhorse poinformowało w przesłanej wiadomości prasowej, że wyczekiwane Kingdom Come: Deliverance doczeka się wersji beta w pierwszym kwartale 2016 roku. Wraz z nią produkcja otrzyma kilka nowych elementów, w tym wprowadzenie do „epickiej opowieści”, wszystkie podstawowe mechaniki rozgrywki, powiększoną trzykrotnie mapę świata, pierwszą ważną walkę / oblężenie, nowy typ uzbrojenia (miecz i tarcza) oraz szereg innych, mniejszych rzeczy, o których deweloperzy na razie jeszcze nie chcą mówić (na wyjaśnienia poczekamy do stycznia 2016 roku). Jednocześnie twórcy gry opublikowali nowy materiał wideo, na którym Daniel Vávra, dyrektor kreatywny, omawia poszczególne elementy tech alfy 0.5, w tym chociażby system zbrodni, adaptacyjnej ścieżki dźwiękowej czy też dynamicznej pogody.

Kingdom Come: Deliverance z wersją beta w pierwszym kwartale 2016 roku - ilustracja #2

Przy okazji zdradzono kilka nowych szczegółów:

  • deweloperzy kończą już pracę nad scenariuszem, który obecnie liczy ponad 2500 stron, co przekłada się na ponad 70 zadań, w których postacie wypowiedzą przeszło 300 tysięcy słów;
  • rozpoczęto pracę nad psim towarzyszem;
  • deweloperzy poprawili oprawę graficzną, dodając obsługę Total Illumination i ulepszając technologię skanowania twarzy;
  • rozpoczęto produkcję scenek przerywnikowych.

Krótko pisząc, prace posuwają się do przodu. Jeżeli chcecie położyć dłonie na Kingdom Come: Deliverance już teraz, to możecie zamówić projekt przed premierą, otrzymując natychmiastowy dostęp do wersji alfa, a w przyszłości także beta. Wpłaty dokonacie w tym miejscu.

Kingdom Come: Deliverance z wersją beta w pierwszym kwartale 2016 roku - ilustracja #3

Kingdom Come: Deliverance to gra z gatunku RPG akcji, której akcja osadzona jest w czasach średniowiecza. W odróżnieniu od konkurencyjnych projektów, twórcy nie wprowadzili do gry elementów fantasy, w związku z czym podczas zabawy nie spotkamy magicznych istot ani potworów. Produkcja dostępna jest obecnie w wersji alfa dla osób, które wpłaciły odpowiednią kwotę podczas zbiórki pieniędzy na Kickstarterze (w 2014 roku na deweloping pozyskano od graczy ponad milion funtów) albo kupiły grę na oficjalnej stronie.