Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 28 listopada 2007, 16:10

autor: Vercetti

Ken Kutaragi wyróżniony za zasługi dla branży gier

Tak, jak w roku ubiegłym, tak i tym razem Amerykańska Akademia Nauki i Sztuki Interaktywnej (AIAS) postanowiła przyznać jednej z cenionych przez graczy osobistości nagrodę za szczególne osiągnięcia. W związku z istotnymi dla całej branży zasługami Kena Kutaragiego, Japończyka zaangażowanego przez lata w działalność koncernu Sony Computer Entertainment, zaszczytne wyróżnienie przypadło w udziale w

Tak, jak w roku ubiegłym, tak i tym razem Amerykańska Akademia Nauki i Sztuki Interaktywnej (AIAS) postanowiła przyznać jednej z cenionych przez graczy osobistości nagrodę za szczególne osiągnięcia. W związku z istotnymi dla całej branży zasługami Kena Kutaragiego, Japończyka zaangażowanego przez lata w działalność koncernu Sony Computer Entertainment, zaszczytne wyróżnienie przypadło w udziale właśnie jemu.

Ken Kutaragi wyróżniony za zasługi dla branży gier - ilustracja #1

Ojciec PlayStation, bo takim mianem zwykli określać go zarówno konkurenci, dziennikarze, jak i sami gracze, odbierze nagrodę Lifetime Achievement Award już ósmego lutego, podczas odbywającej się w Las Vegas konferencji D.I.C.E. (Design, Innovate, Communicate, Entertain). Jury, które zdecydowało o uhonorowaniu Kutaragiego prestiżową nagrodą, stwierdziło, że gdyby nie Ken i jego koncept stworzenia oryginalnego PlayStation, przynoszący miliardy dolarów zysku przemysł gier nie istniałby dzisiaj w takiej formie, w jakiej się obecnie znajduje.

Twórca konsol z rodziny PlayStation, który zasilił szeregi Sony w 1975 r., przed wakacjami postanowił przejść na emeryturę i powierzyć stanowisko prezesa SCE Kazowi Hiraiemu. Co ciekawe, Ken to nie pierwsza osoba, której przyznano wyróżnienie Lifetime Achievement Award. W ubiegłym roku podobnym osiągnięciem mogli pochwalić się byli szefowie Nintendo of America - Minoru Arakawa oraz Howard Lincoln.