Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2021, 15:55

autor: AlexB

Jest patch 1.10 do Horizon Zero Dawn na PC; Guerrilla skupia się na Forbidden West

Horizon Zero Dawn: Complete Edition na PC otrzymało kolejną aktualizację, oznaczoną numerem 1.10. Jak poinformowała ekipa z Guerrilla Games, teraz większość sił przerobowych zostanie przerzucona na tworzenie Horizon: Forbidden West i częstotliwość wydawania patchów będzie mniejsza.

W SKRÓCIE
  1. Horizon Zero Dawn: Complete Edition na PC otrzymało aktualizację 1.10.
  2. Eliminuje ona niektóre problemy z wyrzucaniem gry do pulpitu, wprowadza kilka poprawek graficznych, ulepsza wydajność itp.
  3. Teraz studio Guerrilla Games zamierza przede wszystkim skupić się na produkcji Horizon: Forbidden West, dlatego też częstotliwość wydawania kolejnych łatek zostanie zmniejszona.

Ostatnie kilka miesięcy były dość intensywne dla studia Guerrilla Games. Winowajcą takiego stanu rzeczy był między innymi pecetowy port Horizon: Zero Dawn, który niestety nie należał do zbyt udanych pod względem technicznym. Holenderska ekipa pracowała w pocie czoła i wypuściła szereg aktualizacji mających za zadanie jego naprawę. Najnowsza, oznaczona numerem 1.10, zadebiutowała dziś.

Kolejna łatka do Horizon Zero Dawn: Complete Edition na PC zawiera szereg poprawek. Eliminuje ona problemy z wyrzucaniem gry do pulpitu przy zbyt częstym wciskaniu przycisku Windows czy kliknięciu prawym przyciskiem myszy na ekranie benchmarku, zwiększa wydajność, a także wprowadza kilka ulepszeń graficznych. Ponadto patch zmienia typ pliku z ustawieniami z binarnego na tekstowy, dzięki czemu można łatwiej je zmieniać z poziomu systemu. Dodatkowe szczegóły znajdziecie w tym miejscu.

Niestety, wiele wskazuje na to, że na kolejną aktualizację posiadacze Horizon: Zero Dawn na PC trochę sobie poczekają. W oficjalnym komunikacie przedstawiciele ekipy z Guerrilla Games ogłosili bowiem, że studio zaczyna bardziej skupiać się na produkcji kontynuacji, czyli oficjalnie zaprezentowanego w czerwcu ubiegłego roku Horizon: Forbidden West. W konsekwencji, choć wsparcie ich poprzedniego tytułu nie zostanie wygaszone, patche mają wychodzić dużo rzadziej.

Przypominamy, że prócz PC, Horizon: Zero Dawn jest dostępne również na PlayStation 4 (oraz PlayStation 5 w ramach wstecznej kompatybilności). Tytuł posiada pełną polską wersję językową (obejmującą napisy i dialogi).

  1. Oficjalna strona gry Horizon: Zero Dawn
  2. Recenzja gry Horizon Zero Dawn – więcej takiego postapo!
  3. Horizon Zero Dawn - poradnik do gry