Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2019, 17:25

Jason Schreier: Cyberpunk 2077 absolutnie nie wyjdzie w tym roku

Jason Schreier z serwisu Kotaku odniósł się do pogłosek na temat daty premiery gry Cyberpunk 2077. Zdaniem dziennikarza nowa gra studia CD Projekt RED na pewno nie ukaże się w tym roku.

AllegroGG Wszystko dla Graczy
Na premierę Cyberpunka 2077 przyjdzie nam jeszcze poczekać. - Jason Schreier: Cyberpunk 2077 absolutnie nie wyjdzie w tym roku - wiadomość - 2019-05-29
Na premierę Cyberpunka 2077 przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Za dwa tygodnie rozpocznie się tegoroczna edycja targów E3, a wraz z nią doczekamy się prezentacji wielu gier. Dla wielu główną atrakcją imprezy będzie kolejny pokaz Cyberpunka 2077, zapowiedziany tydzień temu przez studio CD Projekt RED. Plotki mówią też o możliwym ujawnieniu terminu premiery, jednak najwyraźniej nie nastąpi ona w tym roku. Tak twierdzi Jason Schreier z serwisu Kotaku, który na Twitterze zdementował pogłoski o debiucie Cyberpunka 2077 w 2019 roku.

Oczywiście nie jest to oficjalne oświadczenie twórców gry, niemniej wiadomość można uznać za niemal potwierdzoną. Jason Schreier to jeden z najbardziej renomowanych dziennikarzy branżowych i wielokrotnie uzyskiwał informacje, które okazywały się zgodne z prawdą. Na korzyść przemawiają też inne doniesienia na temat nowego projektu CD Projekt RED. Choć Cyberpunk 2077 pojawi się na E3 2019, uczestnicy imprezy nie będą mogli w niego zagrać, co zapewne oznacza, że daleko jeszcze do zakończenia prac. Wiemy też, że studio nie zamierza przepracowywać swoich pracowników tak bardzo, jak przy poprzedniej grze, co raczej byłoby konieczne, jeśli deweloperzy chcieliby zdążyć z premierą do końca roku. Dodajmy do tego trwające prace nad drugim dużym projektem polskiej firmy, który ma ukazać się nie później niż w 2021 roku. W tym kontekście debiut tytułu w ciągu najbliższych sześciu miesięcy wydaje się cokolwiek wątpliwy.

Polskie studio raczej nie dąży do szybkiego wydania swojej nowej produkcji. - Jason Schreier: Cyberpunk 2077 absolutnie nie wyjdzie w tym roku - wiadomość - 2019-05-29
Polskie studio raczej nie dąży do szybkiego wydania swojej nowej produkcji.

Nie znaczy to, że plotkę o ujawnieniu daty premiery na E3 2019 można włożyć między bajki, jednak na jej potwierdzenie lub zaprzeczenie zapewne poczekamy do samej imprezy. Na razie możemy jedynie uzbroić się w cierpliwość.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej