Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2019, 13:39

autor: Adrian Werner

Szczegóły o nowym RPG CD Projektu z konferencji prasowej

Firma CD Projekt poinformowała, że jej nieujawniona jeszcze gra RPG ukaże się do 2021 roku. Zdradzono również trochę konkretów na temat tego projektu.

Firma CD Projekt udostępniła sprawozdanie z wynikami finansowymi za miniony rok. Znalazła się w nim ciekawa wzmianka o planach na przyszłość. Wynika z nich, że sekretny projekt, nad którym prace trwają od kilku lat, ukaże się do 2021 roku. Tym samym firma wciąż trzyma się założeń z roku 2016, kiedy to po raz pierwszy wspomniano o kolejnej grze.

Produkcja opisywana jest jako „gra fabularna (RPG) kategorii AAA”. Prezes firmy, Adam Kiciński, jasno stwierdził, że będzie to coś nowego, a nie konwersja starszego przeboju. Ponadto poprosił, aby nie wyciągać przedwczesnych wniosków odnośnie tematyki projektu. Fani liczący na Wiedźmina 4 powinni więc powstrzymać się z otwieraniem szampanów. Równie dobrze może chodzić o nową markę lub pozycję osadzoną w uniwersum Cyberpunka 2077.

Kiciński dodał, że zespół zajmujący się sekretnym projektem jest o rząd wielkości mniejszy niż ten, który pracuje nad CP2077. Mowa jest więc o około 50 osobach. Podkreślono, że jest to produkcja odmienna od trzeciego Wiedźmina oraz Cyberpunka 2077 i dlatego jej koszty produkcji nie będą równie wysokie. Innymi słowy, raczej nie mówimy tutaj o otwartym świecie z mnóstwem zadań.

Poza Cyberpunkiem 2077 CD Projekt pracuje nad jeszcze jednym dużym RPG. - Szczegóły o nowym RPG CD Projektu z konferencji prasowej - wiadomość - 2019-03-28
Poza Cyberpunkiem 2077 CD Projekt pracuje nad jeszcze jednym dużym RPG.

W sprawozdaniu finansowym warto także zwrócić uwagę na kilka innych fragmentów. CD Projekt przewiduje, że w najbliższych kwartałach poniesie duże nakłady na produkcję i marketing gry Cyberpunk 2077. Zwłaszcza wzmianka o znaczących wydatkach na promocję sugeruje, że prace nad projektem mogą powoli dobiegać końca.

Warto wspomnieć, że podczas omawiania wyników finansowych Adam Kiciński stwierdził, że tegoroczne targi E3 będą najważniejszymi w historii firmy. Ponadto zdradził, że marketing Cyberpunka 2077 do tej pory dotarł do ponad 250 milionów osób.

CD Projekt cały czas rośnie w siłę. W sprawozdaniu znalazła się informacja, że firma niedawno nabyła nowy budynek w Warszawie, zlokalizowany obok dotychczasowego biura, co ma pozwolić na zatrudnienie dodatkowych 250-300 osób.

  1. Oficjalna strona firmy CD Projekt
  2. Wszystko o Cyberpunk 2077