Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2019, 14:45

autor: AlexB

Spór między Sapkowskim a CDP RED nie został jeszcze oficjalnie zakończony

Spór między przedstawicielami CD Projekt RED i Andrzeja Sapkowskiego jeszcze nie został oficjalnie zakończony – poinformowano podczas dzisiejszej konferencji wynikowej polskiej firmy. Szczegóły na ten temat nie są jednak znane.

Pod koniec dzisiejszej konferencji wynikowej grupy CD Projekt miała miejsce sesja Q&A, podczas której padło pytanie, na jakim etapie znajduje się głośny spór między twórcami komputerowego cyklu Wiedźmin a autorem odpowiedzialnym za książkowe oryginały, czyli Andrzejem Sapkowskim. Jak przyznał przedstawiciel polskiej firmy, nie został on jeszcze oficjalnie zakończony. Wszystkie oświadczenia zostaną podane, gdy nadejdzie odpowiednia pora, lecz na razie żadna ze stron nie może szerzej komentować całej sprawy.

Negocjacje między stronami trwają już od dłuższego czasu. - Spór między Sapkowskim a CDP RED nie został jeszcze oficjalnie zakończony - wiadomość - 2019-03-27
Negocjacje między stronami trwają już od dłuższego czasu.

Sapkowski rozpoczął spór z CD Projekt RED w październiku ubiegłego roku. Przedstawiciele polskiego pisarza zażądali od studia 60 milionów złotych. Wszystko przez dużą rozbieżność między pieniędzmi zarobionymi przez studio dzięki sprzedaży gier z wiedźmińskiego cyklu a kwotą, która została wypłacona za prawa do marki. Pod koniec stycznia portal Puls Biznesu podał, że najprawdopodobniej cały konflikt zakończy się ugodą. Możliwe jednak, że wciąż trwają negocjacje, dlatego też żadna ze stron nie zdecydowała się na wydanie oświadczenia.

Ponadto podczas konferencji dowiedzieliśmy się, że Wiedźmin 3: Dziki Gon wciąż sprzedaje się bardzo dobrze i w ubiegłym roku „napędzał” CD Projekt. Przedstawiciele polskiej firmy zdradzili również kilka szczegółów na temat nowego, nieujawnionego jeszcze projektu gry RPG oraz stanowczo zaprzeczyli spekulacjom, że podczas prezentacji Cyberpunka 2077 na tegorocznych targach E3 pojawi się jakaś znana piosenkarka, co bezpośrednio odnosi się do plotki na temat gościnnego udziału Lady Gagi w grze.