Jaki był największy zestaw LEGO w historii? Wbrew pozorom nie chodzi o Titanica albo Gwiazdę Śmierci

Największy zestaw LEGO w historii to nie Titanic ani Gwiazda Śmierci. Rekord przez lata należał do unikatowego zestawu z linii CHIMA.

cooldown.pl

Filip Maciejewski

Jaki był największy zestaw LEGO w historii? Wbrew pozorom nie chodzi o Titanica albo Gwiazdę Śmierci, źródło grafiki: LEGO.
Jaki był największy zestaw LEGO w historii? Wbrew pozorom nie chodzi o Titanica albo Gwiazdę Śmierci Źródło: LEGO.

Kiedy miłośnicy LEGO myślą o imponujących zestawach pod względem liczby elementów, pierwsze skojarzenia często biegną ku modelom takim jak Titanic czy Gwiazda Śmierci. Okazuje się, że to nie one są rekordzistami, ponieważ przez wiele lat miano to dzierżył zestaw z linii, która istniała bardzo krótko w świecie klocków.

Czy 10 tysięcy klocków to już przesada?

Zestaw, o którym mowa to The Ultimate Battle for CHIMA. Został wydany w 2015 roku jako część giveaway’u, a jego cena mogła wynosić wtedy około 736 dolarów. Posiada on nieco ponad 10 tysięcy elementów i składa się z aż 21 pomniejszych zestawów. Każdy z nich można było kiedyś zakupić oddzielnie.

To jednak niejedyne fakty, które sprawiają, że The Ultimate Battle for CHIMA jest tak unikatowy. Jest to jeden z najrzadszych zestawów w całej historii firmy LEGO. Istnieją tylko dwie potwierdzone sztuki, a produkcja tej linii została wstrzymana dziesięć lat temu. Jeżeli więc jego posiadacz zgubi niektóre elementy, to będzie to praktycznie niemożliwe lub bardzo kosztowne do naprawienia.

Reddit

Przez pewien czas linia CHIMA posiadała największy zestaw LEGO, jednak wszystko zmieniło się wraz z zaprezentowaniem Mapy świata. Set składa się z ponad 11 i pół tysiąca klocków, a jego cena katalogowa wynosiła 1 199 złotych. Wymiary tego monstrum po złożeniu wynosiły 65 cm wysokości i 105 cm szerokości.

Od momentu premiery The Ultimate Battle for CHIMA na stronie duńskiego producenta klocków pojawiło się wiele kultowych już setów czyli np. Gwiazda Śmierci, Wieża Eiffla, Titanic czy Koloseum. Każdy z nich jest jednak mniejszy, bo składają się „tylko” z około 9 do 10 tysięcy elementów. Ciekawe, czy ktoś w LEGO stworzy w przyszłości jeszcze większy zestaw?

Podobało się?

1

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz
Forum Inne Gry

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl