Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Materiały promocyjne 12 lutego 2024, 16:09

autor: Krzysiek Kalwasiński

„Jak powstawał Tomb Raider” wyjaśnia kulisy produkcji jednej z najważniejszych gier wszech czasów

Jeśli lubicie zaglądać za kulisy powstawania legendarnych gier, wkrótce będziecie mieli ku temu doskonałą okazję. Niedługo na półki sklepowe trafi książka „Jak powstawał Tomb Raider”.

Źródło fot. Aspyr | Open Beta
i

„Jak powstawał Tomb Raider” to nowa książka autorstwa Daryla Baxtera, pozwalająca dokładnie przyjrzeć się kulisom powstawania jednej z najważniejszych gier wszech czasów oraz jej kontynuacji – Tomb Raider oraz Tomb Raider II. Autor miał okazję porozmawiać nie tylko z deweloperami i artystami nadającymi kształt kolejnym odsłonom, ale także z aktorkami, które na przestrzeni lat wcielały się w słynną poszukiwaczkę przygód. Dzięki nim poznamy również odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania, np. „dlaczego Lara Croft mogła zamknąć swojego lokaja Winstona w chłodni”. Nie zabraknie także informacji na temat wzbudzającego grozę T-Rexa czy kultowego warkocza Lary.

Co prawda „Jak powstawał Tomb Raider” pojawi się na półkach sklepowych dopiero 8 marca, ale już teraz książkę można kupić w przedsprzedaży. Zamówienie złożycie na oficjalnej stronie wydawnictwa Open Beta. Książka dostępna jest obecnie w promocyjnej cenie 35,99 zł – ta standardowa wynosi 57,99 zł. Wydawnictwo liczy 176 stron, a na 24 z nich znajdują się kolorowe ilustracje. Polską wersję publikacji zdobi okładka, którą przygotowała Inna Vjuzhanina – artystka będąca prywatnie fanką serii. Serwis GryOnline.pl objął książkę patronatem.

Lara Croft jest z nami od 30 lat

Tomb Raidera raczej nie trzeba nikomu przedstawiać, a na pewno nie miłośnikom gier wideo. Legendarna gra, która zadebiutowała w 1996 roku, nie tylko przetarła szlak następnym produkcjom (zwłaszcza trójwymiarowym), ale zmieniła także postrzeganie kobiecych postaci w grach – których wówczas nie było zbyt wiele w tej gałęzi rozrywki. Odważna poszukiwaczka przygód Lara Croft to od momentu swojego debiutu ikona, a sama gra dla wielu z nas jest tą, która sprawiła, że do dzisiaj nie przestajemy cieszyć się grami wideo.

Przypomnijmy, że jest to świetna okazja do zagłębienia się w ten świat, chociażby ze względu na nadchodząca premierę Tomb Raider I-III Remastered – kolekcji trzech pierwszych odsłon serii, które pozwolą wybrać pomiędzy klasycznym i nowoczesnym stylem nie tylko oprawy, ale również sterowania. Trylogia dostępna będzie od 14 lutego na PC oraz konsolach PS5, PS4, Switch, Xbox Series X/S oraz Xbox One.

ZASTRZEŻENIE! Serwis GRYOnline.pl jest patronem medialnym książki Jak powstawał Tomb Raider, a wiadomość powstała we współpracy z Open Beta.