Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 30 kwietnia 2013, 17:22

Jacob Jones and the Bigfoot Mystery – epizodyczna przygodówka na Unreal Engine 3 zadebiutuje w maju

Firma Lucid Games ujawniło epizodyczną przygodówkę Jacob Jones and the Bigfoot Mystery. Gra zmierza na mobilny system iOS oraz konsolę przenośną PlayStation Vita.

Brytyjskie studio Lucid Games zapowiedziało epizodyczną przygodówkę Jacob Jones and the Bigfoot Mystery. Gra powstaje w oparciu o silnik Unreal 3 i zmierza na urządzenia mobilne z systeme iOS oraz konsolę przenośną PlayStation Vita. Premiera nastąpi w maju, jednocześnie na obu platformach docelowych.

     - Jacob Jones and the Bigfoot Mystery

Wcielimy się w tytułowego Jacoba Jonesa – chłopca biorącego udział w letnich koloniach w ośrodku znanym jako Obóz Orlego Pióra. Nasz bohater jest raczej samotnikiem i zamiast spędzać czas na zabawach z kolegami woli na własne rękę eksplorować okoliczne lasy. Podczas jednej z takich wypraw napotyka prawdziwą Wielką Stopę, czyli włochate stworzenie, którym opiekunowie grupy straszą dzieci zgromadzone wieczorem przy ognisku. Okazuje się jednak, że stwór jest bardzo przyjacielski. Dobrze się składa, gdyż Jacob Jones będzie musiał skorzystać z jego pomocy przy odkryciu prawdy kryjącej się za tajemniczymi wydarzeniami mającymi miejsce w Obozie Orlego Piura.

Jacob Jones and the Bigfoot Mystery będzie tradycyjną przygodówką. Większość czasu spędzimy zatem na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek. Łamigłówki mają być bardzo różnorodne, a autorzy inspirowali się dobrymi grami logicznymi. Dlatego przy pokonywaniu przeszkód wykorzystamy m.in. matematykę, umiejętności szybkiego kojarzenia faktów oraz zdolność zapamiętywania serii obrazów i dźwięków.

Warto na koniec dodać, że Lucid Games założyli  weterani studia Bizzare Creations, znanego m.in. z serii Geometry Wars i Project Gotham Racing.