Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2013, 12:24

autor: sathorn

Intel Extreme Masters Katowice - pierwsze rozgrywki rozpoczęte, jutro otwarcie dla publiczności!

Chociaż katowicki Spodek jeszcze dziś pozostanie zamknięty dla odwiedzających, to Intel Extreme Masters Katowice można uznać za rozpoczęte! Dziś bowiem odbywa się pierwszy etap zmagań w Starcrafta II - turniej otwarty.

Jutro startuje otwarta część Intel Extreme Masters Katowice. Jednak już dzisiaj można uznać imprezę za rozpoczętą, bowiem o godzinie 12:00 czasu polskiego rozpoczął się turniej otwarty w Starcrafta II. Odkorkujcie szampany, po raz pierwszy IEM zawitało oficjalnie nad Wisłę!

Zdjęcie pochodzi z profilu Intel Extreme Masters w serwisie Facebook - Intel Extreme Masters Katowice - pierwsze rozgrywki rozpoczęte, jutro otwarcie dla publiczności! - wiadomość - 2013-01-17
Zdjęcie pochodzi z profilu Intel Extreme Masters w serwisie Facebook
  • Pula nagród dla League of Legends i Starcrafta II – 82 000 dolarów;
  • Data wydarzenia – 18-20.01.2013;
  • Miejsce – Spodek w Katowicach;
  • Godziny otwarcia – 12:00 – 22:00.

Turniej otwarty ma za zadanie wyłonić ostatnią ósemkę, która weźmie udział we właściwych, „dużych” zawodach. Walkę o miejsce w weekendowych zmaganiach stoczy ze sobą 20 zawodników. Większość z nich to Polacy – obcokrajowców mamy dokładnie siedmiu, także nawet biorąc pod uwagę najbardziej czarny scenariusz, powinniśmy mieć jeszcze jednego, poza Arturem „Nerchio” Blochem, reprezentanta naszego kraju. Mam nadzieję, że będzie lepiej, ale patrząc na grupy wątpię, żebyśmy mieli szansę na więcej niż 2-3 zawodników z open-bracket.

Grupy open bracket - Intel Extreme Masters Katowice - pierwsze rozgrywki rozpoczęte, jutro otwarcie dla publiczności! - wiadomość - 2013-01-17
Grupy open bracket

Zmagania możecie śledzić poprzez stronę ESL.TV – planowany jest komentarz zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Pamiętajmy jednak, że dzisiejsze zmagania są tylko preludium do większej imprezy. „Właściwe” wydarzenie rozpocznie się jutro o godzinie 12:00 i potrwa do późna w nocy, w niedzielę. Zawodnicy Starcrafta II i League of Legends będą walczyć o wysokie nagrody pieniężne, a także możliwość wzięcia udziału w światowych finałach, które odbędą się w marcu w Hanowerze, podczas targów CeBIT. Dla graczy w Starcrafta II będzie to ostatnia okazja, aby wywalczyć sobie slot, bądź poprawić swoje miejsce w tabeli, żeby móc wziąć udział w World Championship Finals.

Przegląd grup na IEM Katowice - Intel Extreme Masters Katowice - pierwsze rozgrywki rozpoczęte, jutro otwarcie dla publiczności! - wiadomość - 2013-01-17
Przegląd grup na IEM Katowice

Tuż przed imprezą dokonano kilku zmian wśród zawodników, którzy pojawią się w Katowicach. Polska drużyna Absolute Legends EU zastąpiła Pulse Esports na platformie League of Legends. Wśród graczy Starcrafta II zabraknie Stephano i KiLLeRa, których zastąpią Siphonn i Socke.