Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lutego 2019, 20:04

autor: Vergil

Imponująca sprzedaż gier z serii Resident Evil

Firma Capcom ujawniła wyniki sprzedaży serii Resident Evil, które robią wrażenie. Cykl znalazł bowiem ponad 90 milionów nabywców na całym świecie, a w nadchodzących miesiącach ów rezultat z pewnością zostanie podniesiony.

Firma Capcom poinformowała (via Bloody Disgusting), że cykl Resident Evil znalazł ponad dziewięćdziesiąt milionów nabywców w ciągu blisko dwudziestu trzech lat od premiery swojej pierwszej odsłony. Pod względem popularności seria może się więc poszczycić pierwszym miejscem spośród tych, które zasilają portfolio japońskiego wydawcy.

Należy jednak zauważyć, że niedługo ów wynik z pewnością zostanie poprawiony – dość powiedzieć, że od premiery gry Resident Evil 2 minął raptem miesiąc (a na jej wysoką sprzedaż Japończycy należycie się przygotowali, dostarczając do sklepów w dniu jej debiutu trzy miliony egzemplarzy). Poza tym w maju na Nintendo Switch trafią odświeżone wersje gier Resident Evil 0 HD, Resident Evil HD oraz Resident Evil 4 HD, co z pewnością podbije sprzedaż całego cyklu.

Popularność serii Resident Evil udowadnia, że strzelanie do zombie nieprędko znudzi się graczom. - Imponująca sprzedaż gier z serii Resident Evil - wiadomość - 2019-02-27
Popularność serii Resident Evil udowadnia, że strzelanie do zombie nieprędko znudzi się graczom.

Przypomnijmy, że najnowsza produkcja spod tego szyldu, czyli Resident Evil 2, zadebiutowała 25 stycznia (w Polsce doczekała się kinowej lokalizacji). Tytuł spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony recenzentów, ciesząc się również popularnością wśród graczy – w ciągu dwóch dni od premiery zagrało w niego ponad półtora miliona osób (obecnie na wskaźniku, który znajdziecie pod tym adresem, widnieje ponad dziesięć milionów). Deweloperzy z Capcomu kują żelazo póki gorące – pierwsze darmowe DLC do tego tytułu ukazało się 15 lutego; dodatek zatytułowany The Ghost Survivors pozwala graczom sprawdzić trzy scenariusze z cyklu „co by było, gdyby...”.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Resident Evil
  2. Recenzja gry Resident Evil 2 – więcej niż remake
  3. Resident Evil 2 – poradnik do gry