Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lutego 2021, 20:37

Imperator: Rome 2.0 w drodze. Data premiery Marius Update

Firma Paradox Interactive potwierdziła rychły debiut kolejnego DLC do Imperator: Rome. Wraz z nim ukaże się tzw. Marius Update, czyli aktualizacja 2.0, która ma naprawić największe problemy gry.

Najważniejsze informacje:
  1. 16 lutego ukaże się DLC do gry Imperator: Rome oraz ogromna aktualizacja 2.0;
  2. dodatek Heirs of Alexander skupi się na hellenistycznych królestwach i wprowadzi między innymi nowych bogów, skarby oraz możliwość projektowania własnych cudów;
  3. Marius Update zmieni interfejs gry oraz wprowadzi wiele wyczekiwanych poprawek, w tym spore zmiany w systemie militarnym.

Firma Paradox Interactive ujawniła datę premiery kolejnego rozszerzenia do Imperator: Rome, a wraz z nim aktualizacji 2.0. Tzw. Marius Update zostanie udostępniony na Steamie, GOG.com, Microsoft Store oraz w oficjalnym sklepie wydawcy 16 lutego. Dodatek Heirs of Alexander zabierze nas do hellenistycznych królestw Morza Śródziemnego i Azji, pozwalając nam podążyć śladem tytułowych następców Aleksandra Wielkiego. DLC wprowadzi też możliwość projektowania własnych cudów świata oraz nowe bóstwa, skarby, modele jednostek i trzy ścieżki dźwiękowe.

To jednak nie nowości z dodatku budzą największe zainteresowanie. Imperator: Rome był jedną z tych produkcji, które po premierze rozczarowały część graczy (a jednocześnie sprzedały się powyżej oczekiwań). Nawet teraz, po wielu ciepło przyjętych aktualizacjach, zaledwie 52% z ponad 13 tysięcy opinii na Steamie jest pozytywnych. Jednak Marius Update nie bez kozery oznaczony jest jako wersja 2.0. Uaktualnienie wprowadzi bowiem sporo zmian, z zupełnie nowym interfejsem na czele (obecny był jednym z najczęściej krytykowanych elementów gry).

Imperator: Rome 2.0 w drodze. Data premiery Marius Update - ilustracja #1
Wielka aktualizacja Imperator: Rome ma rozwiązać część z problemów produkcji.

Twórcy przeprojektowali też mechaniki związane z działaniami militarnymi. Wraz z debiutem Marius Update otrzymamy m.in.: opcję zaciągu z prowincji, możliwość tworzenia legionów (aczkolwiek z ryzykiem ich zdrady) oraz znacznie zmodyfikowane tradycje militarne. Ciekawostką będą życiorysy najemników oraz legionów: ich dokonania będą odnotowywane przez grę, wpływając na przyznane im zaszczyty oraz kary. Inne nowinki obejmują zmiany w systemach bóstw oraz fortów, nowe konstrukcje w porcie i wiele, wiele więcej. Wiele z tych poprawek omówiono w licznych wpisach na karcie Imperator: Rome na Steamie.

Po tych zapowiedziach trudno się dziwić, że społeczność skupiona wokół Imperator: Rome ma nadzieję, że Marius Update będzie dla gry tym, czym było NEXT (i inne wielkie aktualizacje) dla No Man’s Sky. Czy tak będzie w istocie, przekonamy się za dwa tygodnie.