Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lutego 2021, 21:21

God of War na PS5 w 4K i 60 fps; aktualizacja już jutro

God of War otrzyma aktualizację, która pozwoli odpalić grę na PS5 w 4K i 60 fps. Łatka zostanie udostępniona jutro.

W SKRÓCIE:
  1. God of War otrzyma aktualizację dodającą rozszerzone wsparcie dla PS5. Gra zadziała w 4K i 60 fps.

God of War otrzyma jutro aktualizację dodającą rozszerzone wsparcie dla PlayStation 5. Studio Sony Santa Monica ogłosiło, że posiadacze nowej konsoli Sony będą mogli cieszyć się rozgrywką w 60 klatkach na sekundę i maksymalnej rozdzielczości 4K, przy wykorzystaniu techniki checkerboard rendering (sposób renderowania grafiki, w którym obraz składa się z połowy docelowej liczby pikseli rozmieszczonych na ekranie na wzór szachownicy).

Aktualizacja automatycznie zastąpi na PS5 dostępne do tej pory dwa tryby graficzne (wybór pomiędzy lepszą grafiką w 30 fps lub docelowymi 60 klatkami na sekundę przy zmniejszonej rozdzielczości) jednym, który pozwoli wycisnąć z gry maksymalnie płynną rozgrywkę oraz jak najlepszą oprawę graficzną. Jeśli jednak z jakiegoś powodu będziecie chcieli wrócić do wcześniejszych ustawień, to w menu gry dostępna będzie opcja włączenia tych dostępnych na PS4 Pro.

God of War zadebiutowało w kwietniu 2018 roku, zgarniając wiele nominacji i nagród, w tym tę najpoważniejszą na The Game Awards. Firma Sony może być także zadowolona z komercyjnego sukcesu tytułu. W 2019 roku pochwalono się ponad 10 milionami sprzedanych kopii. Jak widać, graczom przypadła do gustu zmiana mitologii na nordycką oraz przemiana, jaką przeszedł Kratos. Którego, tak na marginesie, w grze mogło nie być.

W tym roku na PS5 trafić ma God of War: Ragnarok.

  1. Recenzja gry God of War – arcydzieło rzezi tylko na PS4
  2. God of War – poradnik
  3. God of War – strona oficjalna