Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2014, 15:23

Human Element zmienia wydawcę. Gra jednak nie będzie darmowa

Human Element, planowany na końcówkę przyszłego roku survival horror studia Robotoki, zmienił model z free-to-play na płatny. Ponadto gry nie wyda koreański Nexon, a inna firma, która zostanie ogłoszona w grudniu.

Human Element, planowany na 2015 rok postapokaliptyczny survival horror, wbrew informacjom z maja nie zostanie jednak wydane przez Nexon. Powodem zerwania umowy było przejście z modelu free-to-play na płatny, co nie odpowiadało koreańskiej firmie. Na szczęście przyszłość produkcji nie stanęła pod znakiem zapytania: deweloper znalazł już kolejnego wydawcę.

Aby zagrać w Human Element, będziemy musieli zapłacić. - Human Element zmienia wydawcę. Gra jednak nie będzie darmowa - wiadomość - 2014-11-16
Aby zagrać w Human Element, będziemy musieli zapłacić.

Robert Bowling, były pracownik studia Infinity Ward i założyciel Robotoki, wyjaśnił, że gdyby studio trzymało się modelu free-to-play, ograniczyłoby to twórców w niektórych aspektach gry. „Zdecydowaliśmy się na tą zmianę ze względu na graczy. To oznaczało, że współpraca z firmą zajmującą się wydawaniem darmowych tytułów nie było już najlepszym rozwiązaniem dla Human Element”. Zgodzili się z nim przedstawiciele Nexon, twierdząc, że decyzję o zerwaniu umowy podjęto wspólnie – jako że Koreańczykom także nie odpowiadała taka zmiana. Jednocześnie przejście na model płatny wymusiło na szefostwie Robotoki zwolnienia. Nie ma jednak obaw co do przyszłości Human Element: Bowling przyznał, że jego studio znalazło już wydawcę, ogłosi go jednak dopiero w grudniu.

W Human Element zagramy najwcześniej za rok. - Human Element zmienia wydawcę. Gra jednak nie będzie darmowa - wiadomość - 2014-11-16
W Human Element zagramy najwcześniej za rok.

Obecnie debiutancka produkcja zespołu Robotoki planowana jest na listopad 2015 roku. Osadzona w 35 lat po apokalipsie zombie, gra będzie łączyć w sobie elementy horroru, survivalu i akcji. Tworzone przy użyciu silnika CryEngine Human Element trafi do posiadaczy komputerów osobistych.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Human Element
  2. Oficjalna strona internetowa studia Robotoki