Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2014, 15:23

Human Element zmienia wydawcę. Gra jednak nie będzie darmowa

Human Element, planowany na końcówkę przyszłego roku survival horror studia Robotoki, zmienił model z free-to-play na płatny. Ponadto gry nie wyda koreański Nexon, a inna firma, która zostanie ogłoszona w grudniu.

Human Element, planowany na 2015 rok postapokaliptyczny survival horror, wbrew informacjom z maja nie zostanie jednak wydane przez Nexon. Powodem zerwania umowy było przejście z modelu free-to-play na płatny, co nie odpowiadało koreańskiej firmie. Na szczęście przyszłość produkcji nie stanęła pod znakiem zapytania: deweloper znalazł już kolejnego wydawcę.

Aby zagrać w Human Element, będziemy musieli zapłacić. - Human Element zmienia wydawcę. Gra jednak nie będzie darmowa - wiadomość - 2014-11-16
Aby zagrać w Human Element, będziemy musieli zapłacić.

Robert Bowling, były pracownik studia Infinity Ward i założyciel Robotoki, wyjaśnił, że gdyby studio trzymało się modelu free-to-play, ograniczyłoby to twórców w niektórych aspektach gry. „Zdecydowaliśmy się na tą zmianę ze względu na graczy. To oznaczało, że współpraca z firmą zajmującą się wydawaniem darmowych tytułów nie było już najlepszym rozwiązaniem dla Human Element”. Zgodzili się z nim przedstawiciele Nexon, twierdząc, że decyzję o zerwaniu umowy podjęto wspólnie – jako że Koreańczykom także nie odpowiadała taka zmiana. Jednocześnie przejście na model płatny wymusiło na szefostwie Robotoki zwolnienia. Nie ma jednak obaw co do przyszłości Human Element: Bowling przyznał, że jego studio znalazło już wydawcę, ogłosi go jednak dopiero w grudniu.

W Human Element zagramy najwcześniej za rok. - Human Element zmienia wydawcę. Gra jednak nie będzie darmowa - wiadomość - 2014-11-16
W Human Element zagramy najwcześniej za rok.

Obecnie debiutancka produkcja zespołu Robotoki planowana jest na listopad 2015 roku. Osadzona w 35 lat po apokalipsie zombie, gra będzie łączyć w sobie elementy horroru, survivalu i akcji. Tworzone przy użyciu silnika CryEngine Human Element trafi do posiadaczy komputerów osobistych.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Human Element
  2. Oficjalna strona internetowa studia Robotoki
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Human Element

Human Element