Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 października 2005, 11:59

autor: Krzysztof "ComCo" Bartnik

Horse & Musket 2: Prussia's Glory ukończone

Przedstawiciele firm Boku Strategy Games oraz Shrapnel Games poinformowali o zakończeniu prac (status „gold” i wysłanie do tłoczni) nad Prussia's Glory - kolejną, trzecią już odsłoną cyklu strategicznych gier turowych o nazwie Horse & Musket. Gra zadebiutuje w sprzedaży dokładnie 18 listopada.

Przedstawiciele firm Boku Strategy Games oraz Shrapnel Games poinformowali o zakończeniu prac (status „gold” i wysłanie do tłoczni) nad Prussia's Glory - kolejną, trzecią już odsłoną cyklu strategicznych gier turowych o nazwie Horse & Musket. Gra zadebiutuje w sprzedaży dokładnie 18 listopada (zamówienia można składać w tym sklepie internetowym, cena: 44,95 USD, czyli około 150 PLN).

Horse & Musket 2: Prussia's Glory ukończone - ilustracja #1

Skupiamy się tutaj na pięciu największych bitwach piętnastoletniej wojny prusko-austriackiej, jaka miała miejsce w połowie XVIII wieku (wydarzenia z lat 1745-1760). W sumie, do przejścia oddano 17 rozbudowanych scenariuszy. Graczom, po raz drugi w historii serii, przypada rola dowódcy sił ówczesnych Prus, jednego z najsłynniejszych strategów wojennych tamtych czasów, czyli Fryderyka II Hohenzollerna (zwanego także „Wielkim”). Ów władca zasłynął w historii m.in. bitwą pod Lutynią, w której dowodzone przez niego wojska pokonały dwukrotnie liczniejszą armię austriacką. W każdej misji, pod swoją kontrolę dostajemy oddziały składające się z lekkiej piechoty, muszkieterów, grenadierów, kawalerii, huzarów i artylerii. Sporą uwagę przywiązano do realizmu bitew (armia może się złamać pod wpływem niskiego morale, ważne jest ustawianie właściwych formacji bojowych, przewidywanie posunięć wroga, dobre planowanie manewrów oskrzydlających, etc.).

Horse & Musket 2: Prussia's Glory ukończone - ilustracja #2
Horse & Musket 2: Prussia's Glory ukończone - ilustracja #3
Horse & Musket 2: Prussia's Glory ukończone - ilustracja #4

Po więcej szczegółów dotyczących Horse & Musket 2: Prussia's Glory odsyłam na łamy Encyklopedii GRY-OnLine.