Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Horse & Musket 2: Prussia's Glory (PC)

Horse & Musket 2: Prussia's Glory PC

Kolejna, trzecia już odsłona cyklu strategicznych gier turowych o nazwie Horse & Musket. Tym razem, gracze skupiają się na pięciu największych bitwach piętnastoletniej wojny prusko-austriackiej, jaka miała miejsce w połowie XVIII wieku.

Strategiczne | turowe

PC Windows
Okładka Horse & Musket 2: Prussia's Glory (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

18listopada2005

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Prussia's Glory to kolejna, trzecia już odsłona cyklu strategicznych gier turowych o nazwie Horse & Musket. Tym razem, gracze skupiają się na pięciu największych bitwach piętnastoletniej wojny prusko-austriackiej, jaka miała miejsce w połowie XVIII wieku (wydarzenia z lat 1745-1760).

W sumie, do przejścia oddano 17 rozbudowanych scenariuszy. Grającemu, po raz drugi w historii serii, przypada rola dowódcy sił ówczesnych Prus, jednego z najsłynniejszych strategów wojennych tamtych czasów, czyli Fryderyka II Hohenzollerna (zwanego także „Wielkim”). Ów władca zasłynął w historii m.in. bitwą pod Lutynią, w której dowodzone przez niego wojska pokonały dwukrotnie liczniejszą armię austriacką. W każdej misji, pod swoją kontrolę dostajemy oddziały składające się z lekkiej piechoty, muszkieterów, grenadierów, kawalerii, huzarów i artylerii. Sporą uwagę przywiązano do realizmu bitew (armia może się złamać pod wpływem niskiego morale, ważne jest ustawianie właściwych formacji bojowych, przewidywanie posunięć wroga, dobre planowanie manewrów oskrzydlających, etc.).

Omawiany produkt bazuje na mocno usprawnionym silniku graficznym znanym z Horse & Musket 2: Dragoon - The Prussian War Machine. Przykładowo, twórcy dodali nowe animacje zachowania i poruszania się dowódców na polu walki, bębniarzy motywujących jednostki do natarcia, czy ładowania/przeładowywania amunicji przez muszkieterów podczas starcia. W grze pojawiają się również znane postacie historyczne, chociażby pruski generał Hans von Zieten. Ponadto, w formie podziękowania dla wszystkich, którzy nabyli poprzednią odsłonę serii, w Prussia's Glory dostępny jest dodatkowy scenariusz do The Prussian War Machine o nazwie „Action at Burkersdor 1762” (działa jednak wyłącznie z drugą odsłoną Horse & Musket).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Horse & Musket 2: Prussia's Glory

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Horse & Musket 2: Prussia's Glory

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 300 MHz
  • 128 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB
  • 350 MB HDD
Firmy Matrix Games i Boku Strategy Games podpisały porozumienie

wiadomość27 marca 2007

Firma Matrix Games ogłosiła, że weszła w porozumienie z Boku Strategy Games, deweloperem rozbudowanych gier strategicznych osadzonych w historycznych realiach. Na mocy wspomnianej umowy dojdzie do reedycji gier z serii Horse and Musket 2 oraz Combat Command 2.

Horse & Musket 2: Prussia's Glory ukończone
Horse & Musket 2: Prussia's Glory ukończone

wiadomość24 października 2005

Przedstawiciele firm Boku Strategy Games oraz Shrapnel Games poinformowali o zakończeniu prac (status „gold” i wysłanie do tłoczni) nad Prussia's Glory - kolejną, trzecią już odsłoną cyklu strategicznych gier turowych o nazwie Horse & Musket. Gra zadebiutuje w sprzedaży dokładnie 18 listopada.