Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2022, 19:45

Sony idzie drogą Cyberpunka, dodatek do Horizon Forbidden West nie dla PS4

Studio Guerrilla Games potwierdziło, że DLC Burning Shores do gry Horizon: Forbidden West ukaże się wyłącznie na PS5. Deweloper wyjaśnił przyczyny tej decyzji, jednocześnie ujawniając wiele informacji na temat dodatku.

Źródło fot. Sony.
i

Zaprezentowany podczas gali The Game Awards 2022 trailer DLC Burning Shores do gry Horizon: Forbidden West sugerował, że ukaże się ono wyłącznie na PS5 – choć „podstawka” wyszła również na PS4. Jeśli mieliście nadzieję, że jest to błąd lub przesłanka, jakoby dodatek miał zadebiutować na PlayStation 4 w późniejszym terminie, muszę Was rozczarować.

Reżyser serii Horizon, Mathijs de Jonge ze studia Guerrilla Games, potwierdził, iż DLC Burning Shores trafi wyłącznie na PlayStation 5. Dlaczego?

Burning Shores jest ambitnym rozszerzeniem, które zabierze Aloy do ruin Los Angeles. To zarośnięte, zniszczone miasto, w pełni otwarte na eksplorację – zarówno (pod)wodną, jak i powietrzną, na grzbiecie Słonecznego Skrzydła [ang. Sunwing – dop. red.]. Ogromne zagrożenie ze strony maszyn czai się w jego cieniu – niesamowite wyzwanie, któremu Aloy musi sprostać, wykorzystując wszystkie swoje umiejętności. Realizacja tej wielkiej wizji pod względem technicznym i kreatywnym sprawiła, że podjęliśmy trudną decyzję, aby skoncentrować wszystkie nasze wysiłki na stworzeniu możliwie najlepszego doświadczenia z myślą o PlayStation 5.

Nie jest to pierwszy przypadek, gdy deweloper postanawia porzucić platformę ósmej generacji w trakcie rozwijania swojego dzieła. Żeby daleko nie szukać – podobnie postąpiło choćby nasze rodzime studio CD Projekt Red, zapowiadając DLC Phantom Liberty do Cyberpunka 2077.

Ponadto Mathijs de Jonge zdradził, że fabuła DLC Burning Shores rozpocznie się zaraz po wydarzeniach z Horizon: Forbidden West. Aloy wyruszy do dzikiego, zrujnowanego Los Angeles, które obecnie jest raczej wulkanicznym archipelagiem niż miastem. Ów teren – położony na południe od terytoriów zajmowanych przez klan Tenakth – ma być pełen niebezpieczeństw, lecz protagonistka spotka na swojej drodze wiele nowych postaci, które pomogą jej w tej nowej przygodzie.

Horizon: Forbidden West – Burning Shores ukaże się 19 kwietnia 2023 roku na PS5. „Wkrótce” mamy otrzymać więcej informacji na jego temat.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej