Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 maja 2021, 07:09

Highlander - Henry Cavill negocjuje główną rolę w nowej wersji Nieśmiertelnego

Według najnowszych doniesień aktor Henry Cavill może zagrać jedną z dwóch głównych ról w filmie będącym rebootem serii Highlander, u nas znanej jako Nieśmiertelny.

Henry Cavill, czyli aktor znany m.in. z serialu Wiedźmin, negocjuje występ w filmie będącym rebootem marki Highlander, w Polsce znanej jako Nieśmiertelny. Informacje te opublikował serwis Deadline i choć nie są oficjalne, to strona ta ma bardzo dobrą renomę w kwestii takich doniesień.

Film wyreżyserować ma Chad Stahelski, który pełnił tę rolę przy wszystkich odsłonach cyklu John Wick. Możemy być zatem spokojni o jakość scen akcji. Wkrótce nabierze on zresztą dodatkowego doświadczenia przy filmowaniu pojedynków szermierczych, gdyż będzie również reżyserem ekranizacji gry Ghost of Tsushima i według serwisu IMDb ten projekt jest na bardziej zaawansowanym etapie niż nowy Highlander.

Highlander - Henry Cavill negocjuje główną rolę w nowej wersji Nieśmiertelnego - ilustracja #1
Oryginalny Highlander ukazał się w 1986 roku.

Scenariusz nowego Nieśmiertelnego napisała Kerry Williamson, mająca na koncie takie filmy jak Alex Cross czy Siedem Sióstr. Co ciekawe, źródła sugerują, że Cavill ma zagrać jedną z dwóch głównych ról. Możliwe więc, że fabuła będzie mocno odbiegała od pierwowzoru z 1986 roku. Tam pierwsze skrzypce grał Connor MacLeod, w którego wcielił się Christopher Lambert. W porównaniu z nim pozostałe kluczowe postacie, takie jak Kurgan czy Ramirez, spędziły na ekranie stosunkowo mało czasu.

Źródła Deadline nie były w stanie powiedzieć nic konkretnego na temat fabuły nowego Highlandera. Nie wiadomo nawet, czy Cavill zagra nową postać, czy też wcieli się w kogoś, kto pojawił się już we wcześniejszych odsłonach marki.

Warto dodać, że producenci od dłuższego czasu próbują wskrzesić serię Highlander. W różne wersje projektu zaangażowani byli m.in. aktor Ryan Reynolds oraz reżyser Justin Lin. Najnowsza próba ma być jednak na znacznie bardziej zaawansowanym etapie. Według źródeł Deadline, po obsadzeniu głównych ról projekt powinien szybko zostać skierowany do produkcji.