Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 maja 2021, 08:35

autor: Adrian Werner

Age of Empires 4 - wyciek ujawnia cywilizacje i możliwą betę [Aktualizacja]

Wpis w bazie danych koreańskiej agencji ratingowej sugeruje, że firma Microsoft może szykować otwarte beta-testy Age of Empires 4. Do sieci wyciekła także lista nieujawnionych jeszcze cywilizacji.

AKTUALIZACJA:

Age of Empires IV pojawiło się także w bazie danych australijskiej agencji ratingowej. Przyznanie kategorii wiekowej w kolejnym kraju zwiększa szansę na to, że spekulacje na temat nadchodzącej otwartej bety okażą się prawdziwe.

WEDŁUG PRZECIEKU NIEUJAWNIONE JESZCZE CYWILIZACJE W AOE4 TO:
  1. Abbasydzi,
  2. Francuzi,
  3. Święte Cesarstwo Rzymskie,
  4. Rusowie.

Wiele wskazuje na to, że już wkrótce zagramy w Age of Empires IV. Profil gry pojawił się bowiem w bazie danych koreańskiej agencji ratingowej. Najczęściej przydziela ona kategorie wiekowe na 30-60 dni przed premierą, co sugeruje, że nie będziemy musieli czekać długo na sprawdzenie produkcji.

Wiemy jednak, że premiera planowana jest dopiero na jesień. Dlatego pojawiły się spekulacje, że chodzi o otwarte beta testy, które mogłyby być ogłoszone w okolicach tegorocznego E3.

Oczekiwanie na start bety może umilić wyciek informacji na temat cywilizacji w grze. Do czasu ich oficjalnego potwierdzenia należy do nich podchodzić z dużym dystansem, ale prezentują się one wiarygodnie, zwłaszcza że mają postać screenów kart z opisami, a nie czystego tekstu.

Do tej pory deweloperzy potwierdzili, że w grze znajdą się cztery cywilizacje: Chińczycy, Mongołowie, Anglicy i Sułtanat Delhijski. Według tego wycieku, poza nimi w AoE4 będziemy mogli pokierować również Abbasydami, Francuzami, Świętym Cesarstwem Rzymskim oraz Rusami.

Z opisów wynika, że Francuzi będą polegali na kawalerii oraz mają być w stanie przyśpieszać wznoszenie fortyfikowanych pozycji. Święte Cesarstwo Rzymskie wykorzysta prałatów do wzmacniania gospodarki, a w walce postawi na armie składające się głównie z piechoty. Rusowie najlepiej się będą czuli daleko od ośrodków miejskich, uzyskując tam bonusy do łowiectwa, zbierania roślin oraz jednostek bojowych. Z kolei Abbasydzi mają być w stanie m.in. budować maszyny oblężnicze bez uprzedniego zdobycia wiedzy w tej kwestii.

  1. Age of Empires – oficjalna strona serii
  2. Widziałem Age of Empires 4. Nie wiem, czy ta gra ma sens (zapowiedź)