Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2021, 21:00

autor: AlexB

Victoria 3 - mamy oficjalną zapowiedź nowej strategii Paradox Studios [Aktualizacja]

Na forum Paradoxu najprawdopodobniej przez pomyłkę pojawił się pierwszy dziennik deweloperski, który wskazuje, że nową strategią firmy Paradox będzie Victoria 3. Tytuł może zostać zapowiedziany dziś podczas wydarzenia PDXCON.

Aktualizacja

Przeciek się potwierdził. Firma Paradox oficjalnie zapowiedziała grę Victoria 3. Poniżej możecie obejrzeć jej pierwszy zwiastun.

Pojawiła się także karta produkcji na platformie Steam. Zgodnie z informacjami w niej zawartymi, w tytule będzie można objąć kontrolę nad dowolnym państwem świata i przeprowadzić je przez lata 1836–1936. W ramach rozgrywki będziemy musieli dbać o społeczeństwo naszego kraju, jego gospodarkę oraz stosunki dyplomatyczne z innymi.

Niestety, jak na razie nie wiadomo, kiedy Victoria 3 zadebiutuje na rynku. Wiemy za to, że tytuł będzie dostępny od dnia premiery w usłudze Game Pass.

Oryginalna wiadomość

Dziś o godzinie 20:00 czasu polskiego wystartuje wydarzenie PDXCON. Dwa lata temu podczas niego Paradox oficjalnie zapowiedział Crusader Kings III. Co czeka na nas tym razem? Wygląda na to, że wiemy to już teraz. Na forum szwedzkiej firmy przez pomyłkę pojawił się „odcinek zerowy” dziennika deweloperskiego, według którego kolejną jej produkcją będzie Victoria 3. Temat szybko został usunięty, lecz internautom udało się zachować screeny (via ResetEra).

Źródło: ResetEra - Victoria 3 - mamy oficjalną zapowiedź nowej strategii Paradox Studios [Aktualizacja] - wiadomość - 2021-05-24
Źródło: ResetEra

Cykl Victoria, którego ostatnia odsłona ukazała się w 2010 roku, pozwala na objęcie kontroli nad dowolnym państwem na świecie i poprowadzenie go w burzliwym okresie, jakim był przełom XIX i XX wieku. Napięcia między krajami, gwałtowny rozwój techniki, kolonizacja – tego typu elementów i wiele więcej możemy spodziewać się w nadchodzącej części.

  1. Oficjalna strona firmy Paradox Interactive