Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2021, 19:57

Niezapowiedziane Final Fantasy kolejnym exclusive'em na PS5? Square Enix ma pokazać grę na E3

Niezapowiedziana dotąd odsłona Final Fantasy nową grą ekskluzywną dla konsoli PlayStation 5? Tak sugerują przecieki z forum ResetEra. Produkcja ma zostać ujawniona przez Square Enix podczas tegorocznych targów E3.

Istnieje szansa, by na konsolę PlayStation 5 trafiła kolejna gra ekskluzywna, tym razem ze świata Final Fantasy. Jak możemy dowiedzieć się z wątku na forum ResetEra, w którym przytoczono wypowiedzi użytkownika o pseudonimie Navtra, oprócz zapowiedzianych już odsłon Final Fantasy XVI, Final Fantasy XIV: Endwalker oraz Final Fantasy VII Remake na PlayStation 5 możemy spodziewać się czegoś zupełnie nowego. Według informatora, gra zostanie ujawniona na pokazie Square Enix podczas zbliżających się targów E3.

Jak uważa Navtra, nowa część marki Final Fantasy nie będzie tak duża jak przykładowo odsłona oznaczona numerem XVI czy zapowiedziana na 2022 rok gra Forspoken, jednak będzie to coś większego i ważniejszego niż World of Final Fantasy czy remaster. Dodatkowo autor przecieku wspomina również o cross-genowej produkcji od Eidos Montreal, jednak o tej z kolei nie mówi zbyt wiele. Ponadto obydwa dzieła mają być przedstawicielami gatunku RPG, więc nie tylko fani Final Fantasy mogą ostrzyć ząbki, ale również Deus Exa.

Moderacja forum ResetEra zapewnia, że Navtra przekazywał już wcześniej przecieki, które później okazywały się być prawdą. Co więcej, informator w przeszłości podawał sprawdzone rewelacje dotyczące konsoli PlayStation 5. Nawet jeśli dzisiejsze wieści nie są do końca pewne, nie będziemy musieli czekać na ich potwierdzenie zbyt długo, ponieważ targi E3 odbędą się w dniach 12-15 czerwca.

Filip Węgrzyn

Filip Węgrzyn

Z GRYOnline.pl związał się w listopadzie 2020 roku. Na początku pisał jako newsman, później wspomagał dział Produktów Płatnych we współpracach z zewnętrznymi serwisami jako redaktor prowadzący, a obecnie jest redaktorem działu technologie. O tym, że pisanie sprawia mu wiele satysfakcji, wiedział już za młodu. Swoją przygodę z piórem zaczął od opowiadań, których miejscami akcji były światy postapo i fantasy. Jako ścieżkę edukacji wybrał organizację i sprzedaż reklamy, stąd też jego krótki epizod w influencer marketingu. Fan RPG-ów Bethesdy i From Software. Uwielbia również sieciowe strzelanki, survivale z budowaniem baz, gry kooperacyjne i horrory.

więcej