Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2021, 11:25

autor: Qskan

E3 2021 z darmową aplikacją do uczestnictwa w targach online

Organizatorzy E3 2021 przedstawili garść szczegółów odnośnie tegorocznej edycji. Gracze będą mogli uczestniczyć w targach za pomocą dedykowanej strony oraz aplikacji mobilnej.

W SKRÓCIE:
  1. Organizatorzy targów E3 2021 zapowiedzieli dedykowaną stronę internetową oraz aplikację, za pomocą których można będzie uczestniczyć w evencie.
  2. Dadzą one możliwość oglądania pokazów, dostęp do materiałów z wystaw, a także wiele, wiele innych.
  3. Rejestracja ma ruszyć jeszcze w tym miesiącu.

Odwołane ze względów pandemicznych E3 2020 zostawiło dużą lukę w sercach graczy, która być może zostanie wypełniona w tym roku. Tegoroczne targi E3 2021 (12 - 15 czerwca) przybiorą formę eventu online, w którym będzie można uczestniczyć za pośrednictwem specjalnej aplikacji mobilnej i dedykowanego serwisu - zapowiedzieli organizatorzy. Amerykańska organizacja ESA odpowiedzialna za przygotowanie targów podzieliła się właśnie szczegółami całej imprezy.

Od momentu podjęcia decyzji o zorganizowaniu targów E3 w formie online, skupialiśmy się na zapewnieniu fanom z całego świata interaktywnych doświadczeń, które wykraczają poza typowy przekaz na żywo. Rezultatem jest portal internetowy i aplikacja, które pozwolą fanom, mediom i profesjonalistom z branży na przeżywanie E3 równolegle z czterodniową transmisją, kładąc podwaliny pod interaktywne elementy E3, które będą kontynuowane po tegorocznych, całkowicie wirtualnych targach - powiedział Stanley Pierre-Louis, prezes i dyrektor generalny ESA.

Korzystanie ze strony oraz aplikacji będzie całkowicie darmowe, a rejestracja ma rozpocząć się jeszcze w tym miesiącu. Korzystanie z wyżej wymienionych pozwoli graczom na uczestniczenie w targach, dając im dostęp m.in. do:

  • wirtualnych stoisk wystawców z materiałami o ich grach,
  • transmisji pokazów największych wydawców oraz różnych paneli dyskusyjnych,
  • specjalnych forów dyskusyjnych, z komentarzami odnośnie bieżących wydarzeń.

Uczestnicy eventu będą mogli tworzyć własne profile, które spersonalizują wedle uznania. Platforma ma być interaktywna - widzowie będą mogli brać udział w ankietach i różnych innych aktywnościach. Gospodarzami transmisji będą Alex „Goldenboy” Mendez, Jacki Jing i Greg Miller.

Najpierw dostęp do aplikacji i strony uzyskają przedstawiciele mediów, którzy będą uczestniczyć w pokazach prasowych - stanie się to 7 czerwca. Wirtualne bramy dla wszystkich zostaną otwarte 12 czerwca, w dzień rozpoczęcia targów.

E3 2021