Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 marca 2021, 19:27

Reżyser Johna Wicka zajmie się ekranizacją Ghost of Tsushima; sprzedano 6,5 mln sztuk gry

Wygląda na to, że sukces Ghost of Tsushima przykuł uwagę przemysłu filmowego. Gra doczeka się ekranizacji w reżyserii twórcy Johna Wicka.

Po Uncharted oraz The Last of Us kolejna gra związana z PlayStation otrzyma ekranizację. Tym razem padło na Ghost of Tsushima. Filmem na podstawie bestsellerowej produkcji o XIII-wiecznym samuraju zajmie się reżyser Johna Wicka Chad Stahelski. Biorąc pod uwagę jego doświadczenie z filmowaniem pojedynków bronią białą, czeka nas efektowne widowisko.

Trzeba przyznać, że decyzja o ekranizacji Ghost of Tsushima została podjęta bardzo szybko. Grę wydano bowiem niecały rok temu. Wytwórnie Sony Pictures oraz PlayStation Productions uznały jednak, że świetne opinie graczy oraz krytyków to dobry powód, by zainwestować w film. Dzięki tej decyzji historię Jina Sakaia będziemy mogli zobaczyć także na wielkim ekranie. Na razie nie wiadomo jednak, jacy aktorzy zaangażowani będą w produkcję. Nie ujawniono również planowanej daty premiery.

Ogłoszenie prac nad ekranizacją zbiega się w czasie z informacjami na temat sprzedaży gry, które udostępnili deweloperzy. Ghost of Tsushima rozeszło się już w 6,5 miliona egzemplarzy na całym świecie. Czyni to z produkcji najszybciej sprzedającą się nową markę w historii PlayStation 4. Ta statystyka również mogła mieć znaczący wpływ na podjęcie decyzji o ekranizacji gry.

Wygląda na to, że filmowe Ghost of Tsushima będzie jedną z pierwszych produkcji Chada Stahelskiego innych niż John Wick. Do tej pory wyreżyserował bowiem jedynie trzy części popularnego filmu akcji z Keanu Reevesem. Aktualnie pracuje on nad czwartą odsłoną serii. Oprócz tego zaangażowany jest także w kilka innych projektów, których premiery przewidziane są na najbliższe lata. Ekranizacja gry studia Sucker Punch to więc kolejna pozycja w całym stosie filmów, jakimi zajmuje się Stahelski.