Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2020, 10:00

Ghost of Tsushima z rekordowo wysokimi ocenami graczy w Metacritic

Ghost of Tsushima podbiło serca graczy. Dobrze pokazują to rekordowo wysokie oceny użytkowników serwisu Metacritic.

Ghost of Tsushima z rekordowo wysokimi ocenami graczy w Metacritic - ilustracja #1
Ghost of Tsushima zachwyciło graczy jeszcze bardziej niż recenzentów.

Ghost of Tsushima to ostatni duży exclusive na PlayStation 4 i sądząc po reakcjach samych graczy, firma Sony z klasą pożegnała się z tą konsolą. Gra może się bowiem pochwalić średnią ocen użytkowników serwisu Metacritic na poziomie 9.3/10, co jest najwyższym wynikiem spośród pozycji na PS4, gdy ograniczymy rezultaty do not wystawionych w ostatnich 90 dniach. Bez tego ograniczenia przegrywa tylko z niszowym RPG Crystar, ale ten projekt posiada raptem tysiąc recenzji graczy, podczas gdy Ghost of Tsushima ma już ponad 12 tys.

Wynik najnowszej produkcji studia Sucker Punch jest tym bardziej godny uwagi, że jest to pierwsza duża premiera po tym, jak serwis Metacritic wprowadził zmiany w systemie ocen użytkowników, pozwalając je wystawiać dopiero po 36 godzinach od premiery gry.

Pod tym względem Ghost of Tsushima zostało przyjęte znacznie cieplej niż The Last of Us: Part II, które obecnie posiada średnią ocen użytkowników na poziomie 5.6/10. Porównywanie obu produkcji nie ma jednak sensu, gdyż gra Naughty Dog okazała się produkcją kontrowersyjną z powodów fabularnych, co powoduje, że noty graczy nie muszą być do końca miarodajne. Dobrze oddaje to fakt, że w przypadku tego tytułu sytuacja jest bardzo płynna - od początku lipca średnia ocen użytkowników serwisu Metacritic stale rośnie, a niedawno pozytywne noty przegoniły te negatywne pod względem liczby.

Uznanie graczy nie jest jedynym dowodem na to, że Ghost of Tsushima spełniło pokładane w grze nadzieje. Produkcja uzyskała bardzo dobre opinie mediów branżowych, mogąc się pochwalić średnią recenzji na poziomie 83% według Metacritic, co czyni z niej jedną z kilkunastu najwyżej ocenianych pozycji na PS4. Tytuł zachwycił także naszego redaktora, który wystawił mu notę 9.0/10.

Ghost of Tsushima jest również przebojem kasowym. W trzy dni od premiery sprzedano ponad 2,4 mln egzemplarzy, co jest najlepszym wynikiem dla nowej marki wydanej przez firmę Sony. W Japonii tytuł okazał się tak popularny, że w niektórych sklepach zaczęło brakować pudełkowych wydań.

  1. Recenzja Ghost of Tsushima – wspaniałe pożegnanie PS4
  2. Ghost of Tsushima - poradnik do gry
  3. Oficjalna strona internetowa gry Ghost of Tsushima
  4. Wszystko o Ghost of Tsushima