Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2020, 13:26

autor: Froozyy

The Last of Us 2 - pozytywne opinie przegoniły negatywne na Metacritic

Jakiś czas temu internet zalała fala negatywnych opinii graczy na temat The Last of Us: Part II. Jednak od początku lipca średnia ocen użytkowników serwisu Metacritic stale rosła, aż w końcu pozytywne noty przegoniły te negatywne pod względem liczby.

The Last of Us 2 - pozytywne opinie przegoniły negatywne na Metacritic - ilustracja #1
Coraz więcej graczy ocenia The Last of Us 2 pozytywnie.

Minął już prawie miesiąc od premiery The Last of Us: Part II, jednego z ostatnich tytułów ekskluzywnych na PlayStation 4. Sequel jednej z najlepszych gier poprzedniej generacji wywołał sporo kontrowersji po tym, jak media branżowe w przedpremierowych recenzjach przyznawały mu najwyższe możliwe noty, a gracze tuż po debiucie gry, nie zgadzając się z dziennikarzami, zalali internet falą negatywnych opinii.

Pod koniec czerwca w serwisie Metacritic średnia ocen użytkowników (z około 50 tys. wystawionych) wynosiła 3,9 punktu (na 10 możliwych). 1 lipca wzrosła już do 4,9 punktu (na podstawie ponad 100 tys. wystawionych not). Dzisiaj średnia ta wynosi już 5,5 punktu, a a pozytywne opinie przebiły negatywne pod względem liczby (ok. 62 tys. do ok. 57 tys.). Warto również zauważyć, że powoli spada natężenie użytkowników przyznających produkcji puste zera. Co ciekawe, liczba mieszanych ocen jest niezwykle mała (jest ich tylko 6 tys.); z ponad 125 tys. wystawionych większość jest po prostu skrajna.

Przypomnijmy, że kilka dni po premierze The Last of Us 2 firma Sony chwaliła się sprzedażą gry. Według zaprezentowanych danych w zaledwie dwa dni (tj. do 21 czerwca) gra rozeszła się w ponad 4 mln egzemplarzy (wliczane w to są również preordery), tym samym stając się najszybciej sprzedającym się tytułem ekskluzywnym PS4. Niewątpliwie do tak ogromnego zainteresowania przyczyniły się kontrowersje wokół produkcji.