Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2020, 09:46

autor: Aquma

CS:GO – zdaniem graczy tryb zaufany zwiększył liczbę cheaterów

Zdaniem części graczy aktualizacja, która wprowadziła tzw. Trusted Mode – nowe rozwiązanie do walki z cheaterami – w praktyce wywołała skutek odwrotny do zamierzonego.

CS:GO – zdaniem graczy tryb zaufany zwiększył liczbę cheaterów - ilustracja #1
Kolejne problemy z cheaterami w CS:GO.

W SKRÓCIE:

  1. zdaniem części graczy tzw. Trusted Mode w CSGO doprowadził do zwiększenia liczby cheaterów w grze;
  2. narzekają użytkownicy o rożnych poziomach umiejętności, ale sytuacja wygląda najgorzej w przypadku osób mających niski Trust Factor;
  3. niektórzy gracze nie wiedzą, dlaczego mają niski TF i nie mają pojęcia, jak go podnieść.

Część graczy Counter-Strike: Global Offensive twierdzi, że wprowadzenie nowego narzędzia do walki z cheaterami – tzw. Trusted Mode (pol. tryb zaufany) – wywołało efekt odwrotny do oczekiwań, czyli zwiększyło liczbę oszustów w grze. Na forum Reddit oraz Twitterze można znaleźć liczne wpisy poświęcone temu tematowi.

Od czasu uruchomienia aktualizacji „Trusted” spotykam znacznie więcej oszustów z wysokim Elo (określenie to oznacza część rankingu, w której znaleźć można najlepszych graczy - przyp. red.) niż wcześniej. Ludzie generalnie mają mniej odznak i medali oraz grają na nowszych kontach. Spowodowało to napływ graczy korzystających z boostowanych lub kupionych kont, a wraz z nimi przyszli cheaterzy – napisał vule25.

Według niektórych doniesień sytuacja jest wyjątkowo kłopotliwa w przypadku kont z niskim poziomem zaufania (ang. Trust Factor). Co ciekawe, część graczy nie jest pewna, dlaczego w ogóle znalazła się w tej grupie – mają niski TF, choć nigdy nie korzystali z cheatów, ani w żaden inny sposób nie nadużywali zaufania członków drużyny (a przynajmniej tak twierdzą).

Ciągle biorę udział w meczach, w których trafiam na ludzi w oczywisty sposób korzystających z cheatów – dosłownie spotkanie za spotkaniem. Naprawdę nie da się grać. Nigdy nie oszukiwałem, nigdy nie griefowałem kolegów z drużyny, nigdy nawet nie powiedziałem niczego złego na czacie, chyba że ktoś w rażący sposób cheatował. Męczę się z oszustami od 100-150 godzin i jakoś udało mi się dotrzeć do rangi Legendary Eagle w Competitive Matchmakingu. Czy są jakieś potwierdzone sposoby na poprawienie TF? – pyta NiccoloZaza.

Warto przypomnieć, że tzw. Trusted Mode został wprowadzony na początku lipca. System ma zapobiegać korzystaniu z hacków poprzez blokowanie zewnętrznych plików, które próbują wpływać na klienta gry. Rozwiązanie spotyka się z krytyką od samego początku (m.in. z powodu wątpliwej skuteczności oraz konfliktów z aplikacjami wykorzystywanymi przez streamerów) i doczekało się już dwóch aktualizacji poprawiających jego funkcjonowanie.

  1. Recenzja gry Counter- Strike: Global Offensive - kultowa strzelanina w nowych szatach
  2. Counter-Strike: Global Offensive - porady jak zacząć przygodę z popularnym FPS-em
  3. Counter-Strike: Global Offensive – poradnik
  4. Counter-Strike: Global Offensive – strona oficjalna