Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2020, 10:05

autor: DM

Ludzkie odruchy botów w Escape from Tarkov 12.7

Sztuczna inteligencja zachowująca się jak gracze? EfT robi krok w tym kierunku. Nowa łatka powiększa też mapę i dodaje system raportowania podejrzanych zachowań.

Ludzkie odruchy botów w Escape from Tarkov 12.7 - ilustracja #1
Do EfT zawitał nowy boss frakcji Scavs - Sanitar.

Poprzednia aktualizacja 0.12.6 do gry Escape from Tarkov skupiała się głównie na eliminacji błędów, dlatego teraz przyszedł czas na sporą porcję zupełnie nowej zawartości. W udostępnionej dziś łatce do EfT oznaczonej 0.12.7, największą atrakcją jest powiększenie jednej z najpopularniejszych map – Customs. Rozszerzono część przemysłową, plac budowy, dodano wiele nowych budynków do eksploracji oraz miejsca ze stacjonarną bronią maszynową.

Lokacja Shoreline z kolei doczekała się swojego bossa frakcji Scavs – Sanitara, którego znakiem szczególnym jest możliwość szybkiego uleczania odniesionych ran. Z nowych broni warto zaznaczyć wprowadzenie po raz pierwszy do EfT granatnika w postaci FN GL40. Ponadto Tarkov w końcu doczekał się wbudowanego systemu raportowania podejrzanych zachowań graczy.

Najciekawiej wyglądają natomiast ulepszenia w zachowaniu sztucznej inteligencji botów frakcji Scavs. Mają one być jeszcze trudniejsze do odróżnienia od graczy, bo teraz będą mogły m.in.

  • podnosić drugą broń (do tej pory znakiem rozpoznawczym SI był jeden karabin);
  • sprawdzać magazynki, jeść i pić podczas patrolowania;
  • trzymać na muszce postać ze swojej frakcji, jeśli jej intencje są niepewne (do tej pory SI ograniczała się tylko do pozdrowień);
  • poruszać się sprintem w miejscach, które uznają za niebezpieczne;
  • atakować grupowo gracza ukrywającego się w jednym miejscu;
  • unikać niektórych miejsc.

Oprócz tego patch dodaje sporo nowych rodzajów amunicji, trochę przedmiotów medycznych i wprowadza zmiany do systemu umiejętności. Pełną listę nowości znajdziecie w tym miejscu. To kolejna łatka w drodze do wielkiej aktualizacji 0.13, która ma przynieść największą mapę w grze – Streets of Tarkov.