Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2020, 12:45

autor: DM

Dziś wipe w Escape from Tarkov - CAPTCHA ma zabezpieczyć przed oszustami

Gra Escape from Tarkov otrzyma dziś sporą aktualizację 0.12.6. Oprócz resetu wszelkich postępów największe zmiany dotkną system handlu przedmiotami w EfT.

Dziś wipe w Escape from Tarkov - CAPTCHA ma zabezpieczyć przed oszustami - ilustracja #1
Graczy EfT czeka powrót do podstawowego wyposażenia.
Patch 0.12.6 Escape from Tarkov to:
  • duże zmiany w ekonomii gry;
  • podejrzane transakcje w grze uruchomią zabezpieczenie CAPTCHA;
  • wipe - reset postępów w rozwoju postaci;
  • system Steam Audio;
  • dynamiczne generowanie łupów;
  • długa lista pomniejszych nowości i poprawek błędów.

Dziś po południu na serwerach gry Escape from Tarkov pojawi się zapowiadana od dawna aktualizacja 0.12.6, a wraz z nią tzw. wipe, czyli globalny reset wszelkich postępów w rozwoju postaci i zgromadzonym sprzęcie. Patch przynosi prawdziwą rewolucję w dotychczasowej ekonomii gry i funkcjonowaniu Flea Marketu (tzw. pchlego targu), gdzie gracze mogą sprzedawać i kupować przedmioty za wirtualną gotówkę. Zmiany mają przede wszystkim uderzyć w oszustów i kwitnący w szarej strefie rynek handlu przedmiotami z gry za prawdziwe pieniądze.

W nowej wersji EfT na targu można wystawiać tylko rzeczy wytworzone w kryjówce lub znalezione podczas rajdu i bezpiecznie z niego wyniesione. Ten ostatni warunek ograniczy również działalność tzw. „haczeciarzy”, czyli osób szukających drobnych łupów i unikających walki. Co więcej, każda podejrzana transakcja na targu spowoduje uruchomienie zabezpieczenia CAPTCHA. Trzykrotne błędne wpisanie zablokuje dostęp do targu na 5 minut. Każde kolejne błędne trzy próby będą wydłużać ten czas. Autorzy nie przewidują na razie stałych banów. Do powrotu wystarczy poprawne zaliczenie CAPTCHA.

Dziś wipe w Escape from Tarkov - CAPTCHA ma zabezpieczyć przed oszustami - ilustracja #2
Zdobycie termowizji przy nowej ekonomii nie będzie już takie łatwe i tanie.

Wśród nowości w Escape from Tarkov warto jeszcze wymienić pierwszą implementację systemu Steam Audio, co pozwoli na kierunkowe wyłapywanie źródeł dźwięku podczas gry. System generowania łupów na mapie będzie bardziej dynamiczny i mniej przewidywalny, zmienią się nagrody i wymagania niektórych questów. Gracze będą mogli też wychylać się na boki podczas leżenia. Ponadto skrytka magazynująca ekwipunek powiększy się o dwa rzędy, czyli 20 kafelków – dotyczy to wszystkich edycji gry bez wyjątku. Patch przynosi oczywiście sporo poprawek błędów i optymalizację, a pełną listę nowości znajdziecie tutaj.

Dziś wipe w Escape from Tarkov - CAPTCHA ma zabezpieczyć przed oszustami - ilustracja #3
Największe zmiany pojawią na Flea Market.

Wgrywanie aktualizacji na serwery zakończy się dziś między godziną 13:00 a 15:00. Warto jednak pamiętać, że na początku liczba chętnych do sprawdzenia nowości będzie ogromna. Dostęp do gry czy choćby samego zalogowania się będzie z pewnością obfitował w błędy i wiązał się z wydłużonymi czasami oczekiwania.