Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 listopada 2019, 09:51

autor: Adrian Werner

Hearthstone Battlegrounds - otwarta beta trybu Auto Chess już dostępna

Ruszyła otwarta beta Hearthstone Battlegrounds, czyli wzorowanego na Auto Chess nowego trybu rozgrywki w popularnej karciance studia Blizzard Entertainment.

Ustawka to odpowiedź Blizzarda na Auto Chess. - Hearthstone Battlegrounds - otwarta beta trybu Auto Chess już dostępna - wiadomość - 2019-11-13
Ustawka to odpowiedź Blizzarda na Auto Chess.

Podczas tegorocznego BlizzConu ogłoszono, że karcianka Hearthstone otrzyma nowy tryb zatytułowany Ustawka (ang. Battlegrounds), należący do kategorii określanej mianem auto battlerów. Teraz ten wariant rozgrywki wszedł w fazę otwartej bety, dzięki czemu każdy może sprawdzić, jak najnowszy wynalazek Blizzard Entertainment wypada w porównaniu z innymi produkcjami tego typu, takimi jak Dota Auto Chess, Teamfight Tactics, czy Dota Underlords.

Do tej pory testy dostępne były dla osób z biletami na BlizzCon oraz graczy, którzy dokonali zakupu dodatku Wejście smoków w przedsprzedaży. Teraz do zabawy mogą dołączyć pozostali zainteresowani. Otwarta beta Battlegrounds działa już we wszystkich wersjach Hearthstone, zarówno na PC, jak i na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android. Tryb dostępny jest za darmo, choć nie brakuje również mikropłatności ułatwiających zabawę.

Przypomnijmy, że w Ustawce ośmiu graczy toczy bitwę wystawiając do walki bohaterów, aż przy życiu utrzyma się tylko jeden zawodnik. Na razie do wyboru jest kilkudziesięciu herosów, a potyczki rozgrywane są automatycznie.

Twórcy zdradzili również dalsze plany rozwoju trybu. Następna aktualizacja wprowadzi nowe postacie, wśród których pojawi się kilka znanych twarzy z uniwersum Warcrafta. Ponadto gracze otrzymają bardziej rozbudowane statystyki meczów uraz ulepszenia w systemie sprzedawania podwładnych.

Otwarta beta Battlegrounds nie jest jedyną atrakcją, którą Blizzard przygotował dla fanów Hearthstone. Wypuszczono również patch oznaczony numerem 15.6.2, poprawiający dużą liczbę błędów technicznych.

  1. Oficjalna strona internetowa Blizzarda
  2. Oficjalna strona internetowa gry Hearthstone