Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 września 2017, 13:00

autor: godrikus

Hand of the Gods: SMITE Tactics dostępne za darmo w Early Access

Wersja beta nowej gry Hi-Rez Studios, twórców SMITE i Paladins, pojawiła się właśnie we wczesnym dostępie na Steamie.

Już teraz można pobrać ze Steama najnowszą produkcję Hi-Rez Studios - Hand of the Gods: SMITE Tactics dostępne za darmo we wczesnym dostępie - wiadomość - 2017-09-14
Już teraz można pobrać ze Steama najnowszą produkcję Hi-Rez Studios

Hi-Rez Studios znane jest głównie z popularnej gry typu MOBA – mitologicznego SMITE, oraz z zainspirowanej Overwatchem sieciowej strzelanki – Paladins. Tym razem twórcy zdecydowali się na stworzenie karcianki, nazywanej, jak chwali się sam deweloper, „połączeniem Hearthstone’a i XCOM-a. Gra była do niedawna znana po prostu jako SMITE Tactics, jednak najwidoczniej, zmieniając tytuł, twórcy postanowili pokazać, że jest to nowa, pełnowartościowa produkcja w uniwersum SMITE. Hand of the Gods: SMITE Tactics było już wcześniej dostępne jako otwarta beta na PC za pośrednictwem aplikacji Hi-Rez Launcher, a na PlayStation 4 i Xboksie One wciąż trwają zamknięte testy alfa.

W Hand of the Gods gracze tworzą swoje armie składające się z mitologicznych stworzeń i bogów, a następnie walczą w pojedynkach. Oprócz potyczek online gra oferuje także fabularyzowany tryb dla pojedynczego gracza. Postaci i umiejętności otrzymujemy w formie kart, lecz używamy ich na trójwymiarowym polu bitwy podzielonym na pola, po których możemy się poruszać w miarę możliwości danej postaci, a ostatecznym celem jest zniszczenie Kamienia przywołania przeciwnika. Gracz musi zdecydować się na konkretny panteon, co decyduje o tym, jakimi kartami będzie dysponował w swojej talii. Do wyboru są panteony: grecki, rzymski, chiński, nordycki, egipski oraz z mitologii Majów. Już wkrótce do gry ma zostać dodany siódmy panteon – tym razem z mitologii indyjskiej. Dostępne są również karty neutralne, których można używać w taliach każdego panteonu.

Hand of the Gods: SMITE Tactics jest interesującą mieszanką karcianki i strategii turowej. - Hand of the Gods: SMITE Tactics dostępne za darmo we wczesnym dostępie - wiadomość - 2017-09-14
Hand of the Gods: SMITE Tactics jest interesującą mieszanką karcianki i strategii turowej.

W oświadczeniu prasowym wydanym przy okazji wprowadzenia gry na Steama Scott Lussier, główny projektant gry, mówi:

„W porozumieniu ze społecznością graczy, dodaliśmy kilka oczekiwanych funkcji oraz wzbogaciliśmy całe doświadczenie towarzyszące rozgrywce od momentu zalogowania się. Wprowadzenie gry na Steama to dla nas wielki krok naprzód, cieszymy się, że coraz więcej graczy będzie mogło poznać swój osobisty styl gry”.

Scott Zier, producent wykonawczy, dodaje:

„Hand of the Gods zdążyło już zebrać zafascynowaną grą społeczność i czekamy aż jeszcze więcej graczy pobierze grę na Steamie. Widzieliśmy już liczne strategie bazujące na tym co wydaliśmy do tej pory i nie możemy się doczekać aż zobaczymy, jak gracze wykorzystają nowe karty, nad którymi pracujemy”.

Twórcy obiecują, że nawet po wyjściu z wczesnego dostępu, gra wciąż będzie darmowa. Darmowe za to nie są paczki kart. Pakiet startowy (Starter Pack) zawierający 7 podstawowych zestawów kart można zakupić w cenie 4,99 euro, czyli około 21,50 zł. Dostępne są także droższe pakiety zawierające lepsze karty – pakiet założyciela (Founder’s Pack) i pakiet rzymskiej bogini Wenus (Venus Competitor’s Pack), które kosztują obecnie (po obniżce 25%) po 14,99 euro, czyli około 64 zł. Jeszcze nie wiadomo, kiedy odbędzie się oficjalna premiera, a sami twórcy komentują to krótko: „Gra zostanie wydana, kiedy uznamy, że jest już gotowa”. Betę możecie już teraz pobrać ze Steama.