Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 12 października 2011, 09:49

autor: Kono

Hakerzy atakują Sony - 93 tysiące kont zablokowanych

Serwisy sieciowe firmy Sony zostały kolejny raz zaatakowane przez hakerów. Tym razem sprawa dotyczy 93 tys. kont PlayStation Network, Sony Entertainment Network oraz Sony Online Entertainment.

Wszystko wskazuje na to, że hakerzy po kwietniowych atakach na PlayStation Network nie odpuścili firmie Sony. Na europejskim blogu PlayStation pojawił się wpis szefa do spraw zabezpieczeń, Philipa Reitingera, w którym powiadamia nas o nowej fali włamań do serwisów internetowych Sony.

Tym razem sprawa dotyczy około 93 tys. kont serwisów PlayStation Network, Sony Entertainment Network oraz Sony Online Entertainment. Przedstawiciele japońskiego koncernu twierdzą, że hakerzy włamali się na nie wykorzystując loginy i hasła pozyskane ze źródeł niezwiązanych z firmą Sony. Na szczęście pracownicy japońskiego giganta zdołali szybko zablokować zaatakowane konta. Reitinger uspokoił też użytkowników mówiąc, iż nie odnotowano żadnych wycieków dotyczących danych kart kredytowych.

Hakerzy atakują Sony - 93 tysiące kont zablokowanych - ilustracja #1

Powtórka z rozrywki?

Będziemy współpracować ze wszystkimi klientami, na kontach których odnotowano nieautoryzowane zakupy i zwrócimy im pieniądze” – obiecał Reitinger. Zapewnił również, że podjęto wszelkie możliwe kroki mające na celu złagodzenie skutków ataku.

Właściciele zablokowanych kont zostaną o tym poinformowani poprzez email. Pracownicy Sony poprosili ich również o zmianę hasła używanego do logowania się do usług sieciowych japońskiej firmy. „Chcielibyśmy wykorzystać tę okazję i przypomnieć naszym klientom o rosnących zagrożeniach w sieci. Pragniemy zwrócić uwagę na to, jak ważne jest silne hasło oraz korzystanie z różnych kombinacji hasła/loginu w poszczególnych usługach sieciowych” – czytamy we wpisie.

Przypomnijmy, że w wyniku kwietniowego włamania do PlayStation Network skradziono dane personalne ponad 77 milionów użytkowników oraz ponad 12 milionów numerów kart kredytowych. Działanie systemu zostało częściowo przywrócone dopiero w połowie maja. Miejmy nadzieję, że firma Sony nauczona tymi przykrymi doświadczeniami zdusi nową falę ataków w zarodku.